Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai tiešām mēs gada laikā apēdam astoņus zirnekļus?

Doma par to, ka naktīs mūsu pavērtajās mutēs reizēm iekrīt pa kādam treknam zirneklim ir ne tikai arahnofobu ļaunākais murgs. Pat cilvēks, kuram zirnekļi neizraisa pārāk lielas bailes, riebumā nodrebinās, izlasot kārtējo apgalvojumu par zirnekļu skaitu, ko nakts laikā gadās neapzināti norīt. Urbānajos mītos zirnekļu skaits, ko cilvēks notiesā gada laikā mēdz būt dažāds, tomēr populārākā versija vēsta, ka cilvēks gadā apēd vidēji astoņus daudzkājainos draugus. Tomēr vai tā tiešām ir patiesība?

Labās ziņas ir tādas, ka tas joprojām ir tikai mīts un visticamāk cilvēka mutē nakts laikā nemēdz saimniekot vai nejauši iegāzties zirnekļi. Protams, ja vien tev nav kāds zirnekļu ēšanas fetišs vai īpaša gastronomiska kāre uz šiem kukaiņiem.

Kā vēsta ārvalstu mediji, šā mīta pamatā ir cilvēku mūžsenās bailes no zirnekļiem, kas pavisam dabiski mājo dzīvokļu un māju istabu kaktos, tomēr vairāk nekā skaidrs, ka zirnekļiem ir daudz lielākas bailes no mūsu krācošajām rīklēm, nekā mums no viņiem.

Pētnieki skaidro, ka šis mīts ignorē gan zirnekļu, gan cilvēku bioloģiju, proti, zirnekļi mēdz uzturēties vietās, kur iespējams notvert medījumu, tāpēc, ja vien tavos palagos nemājo dažādu kukaiņu armādas, zirnekli tava gulta neinteresēs.

«Zirnekļi mūs uztver tāpat kā lielus akmeņus, jo attiecībā pret viņiem mēs esam tik lieli, ka kļūstam par to apkārtējās ainavas sastāvdaļu. Turklāt guļot mēs izdalām zirnekļiem šaušalīgus trokšņus un vibrācijas, kas viņiem nepatīk, tāpēc nav iemesla, kāpēc lai zirneklis mums labprātīgi tuvotos,» komentēja bioloģijas profesors Bils Šīrs (Bill Shear).