Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Upēs ūdens līmenis krīt; lauki daudzviet Kurzemē joprojām zem ūdens

Kurzemes upēs ūdens līmenis aizvadītās diennakts laikā pārsvarā lēni samazinājies, tomēr joprojām uzskatāms par augstu, un vietām applūdušas palienes, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Visstraujāk ūdens līmenis krities Durbē, kur iepriekš bija lielākais kāpums. Lai arī kopš otrdienas, 28. novembra, rīta, kad līmenis sasniedza maksimumu, tas ir krities par gandrīz metru, tas joprojām pārsniedz palieņu applūšanas slieksni.

Palienes applūdušas arī Rīvas krastos, kur ūdens līmenis krities tikai par desmit centimetriem.

Užavā ūdens līmenis nav būtiski mainījies un joprojām ir augstākais pēdējo gadu laikā, sasniedzot 2,34 metrus virs stacijas nulles atzīmes.

Ūdens līmenis samazinās arī citās Kurzemes upēs, vienīgi Irbē tas vēl kāpj.

Nedēļas sākumā lietavu dēļ Durbe no krastiem izgāja appludinot teritorijas Cīravā, tāpat lietavu dēļ applūda arī «Daugavas» stadions un Jūrmalas parks Liepājā.

Prognozes liecina, ka turpmāk ūdens līmenis Kurzemes upēs turpinās pazemināties, taču joprojām saglabāsies augsts, jo arī nākamajās dienās bieži gaidāmi nokrišņi, taču, tā kā arī snigs, ne tikai līs, sniega ūdeņi upēs nokļūs lēnāk.

Applūdušajās un izmirkušajās lauksaimniecības zemēs situācija neuzlabosies.