Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Elektroauto uzlādes tīkls Eiropā

Autoražotāji nav muļķi un saprot, ka automašīnas ar elektromotoru un baterijām būs vieglāk pārdot tad, kad ar vienu uzlādes reizi veicamais attālums sasniegs saprātīgu apmēru vai arī «uz katra stūra» būs pieejams ātrās uzlādes punkts.

Ar pilnu bateriju nobraucamais attālums pakāpeniski aug un arī bateriju uzlādēšanas iespējas kļūst plašākas. «Uz katra stūra» gan vēl nav pa brīvi pieejamam lieljaudas elektrouzlādes punktam, taču vairāki lielie Eiropas autoražotāji ir izveidojuši kopuzņēmumu IONITY, kā galvenais uzdevums ir situācijas mainīšana.

Circle K izveidojis sadarbību ar IONITY (kopuzņēmums, ko veido BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company un Volkswagen Group (tostarp Audi & Porsche)) un plāno ierīkot lieljaudas elektrouzlādes tīklu Eiropā. Plānots, ka arī Latvija būs daļa no lieljaudas elektrouzlādes tīkla, sākotnēji nodrošinot uzlādes iespējas vienā degvielas uzpildes stacijā.

IONITY tīklā būs aptuveni 400 lieljaudas elektrouzlādes vietas. Katrā no tām paredzēti vidēji seši uzlādes punkti.

Elektroauto uzlāde notiks ievērojami ātrāk, jo uzlādes jauda sasniegs pat 350 kW. Lieljaudas uzlādes iespēju varēs izmantot elektriskajiem transportlīdzekļiem, kuri aprīkoti ar CCS (kombinētās uzlādes sistēma jeb Combined Charging System) sistēmu. Turklāt lieljaudas atvērtais elektrouzlādes tīkls nodrošinās līdz šim nebijušu iespēju uzlādēt elektroauto tāliem ceļojumiem piemērotās vietās – pie šosejām un lielākajām maģistrālēm.

Pašlaik plānots, ka Latvijā sākotnēji būs viena lieljaudas elektrouzlādes vieta – tā būs daļa no visa Eiropas tīkla, kas nodrošinās pārvietošanos ar elektroauto no valsts uz valsti.

Var piebilst, ka no 400 plānotajām IONITY uzlādes vietām 60 tiks veidotas sadarbībā ar Circle K un pirmās plānots sākt ierīkot Skandināvijas valstīs jau 2017. gada nogalē. Paredzams, ka pārējās lieljaudas elektrouzlādes vietas tiks ierīkotas 2018. un 2019. gadā.