Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Bezkrāsainā» Stokholma un kaviārs ar šampanieti brokastīs

Iesākumā šķita, ka ceļojums ar kuģi novembra beigās nav pārāk laba doma. Vējš, aukstums, viļņi – sastāvdaļas, kas var novest pie ne pārāk labas pašsajūtas. Izrādījās, ka bailes no jūras slimības pavisam noteikti ir vērts pārvarēt. 

Latvijas valsts svētkos piekritu piedāvājumam doties kruīzā ar «Tallink» prāmi uz Stokholmu. Vēlme izrauties no rutīnas bija spēcīgāka par patriotiskām jūtām un iekšēju nepieciešamību ik gadu šo datumu atzīmēt ģimenes lokā. Doma par piedzīvojumu apslāpēja satraukumu par jūras slimību un bailes no šaurām telpām bez logiem. Ja šādas problēmas ir pazīstamas, iesaku noteikti nebaidīties no brauciena ar kuģi, bet vienkārši izvēlēties kajīti ar logu. Visas klaustrofobiskās sajūtas pazūd kā nebijušas. Turklāt pats kruīzs ir vesels notikums. Tie ir svētki. Šo sajūtu pastiprināja ne tikai kopīgā valsts himnas nodziedāšana pirms 18. novembra pasākuma programmas un grupas «Dagamba» koncerts, bet arī visa apkārt valdošā draudzīgā, atraktīvā atmosfēra. Aizraujoša ir arī publikas iepazīstināšana ar kuģa galvenajiem darbiniekiem un pašu kapteini.

Pēc pirmās šampanieša glāzes vieglo kuģa šūpošanos tikpat kā nemana vai pareizāk, nav saprotams, vai no vienas glāzes tik ļoti reibst, ka jāgrīļojas, vai tomēr vainojams spēcīgais vējš. Tomēr šūpošanās visam piedod zināmu šarmu un jautrību.

Kad restorānā nobaudītas vakariņas, kuras pavisam noteikti vismaz vienreiz ir jāizmēģina, ir vērts doties iegādāties kuģa loterijas biļetes, jo kā bija redzams vakara gaitā, zālē esošie laimētāji tika pie ļoti vērtīgām un jaukām balvām. Turklāt visai lielā skaitā.

Pēc piesātinātās vakara izklaides programmas var izkustēties kādā no diskotēkām vai vienkārši iziet paelpot svaigu gaisu uz kuģa klāja. Jautrības un izklaidējošā nakts paiet ātri un rīts pienāk nemanot. Pastaiga pa Stokholmu ir lielisks veids kā atgūties no vakarnakts ballītes. Noteikti vērts apmeklēt arī pilsētas muzejus, tomēr brīvā laika nav tik daudz. Tāpēc vērtīgāk šķiet ieiet kādā kafejnīcā, lai sasildītos un izdzertu tasi kafijas populārajā «Starbucks» vai palūkot, kas labs nopērkams kādā veikalā. Drīz vien mērojams ceļš atpakaļ uz ostu. Ērti līdz kuģim no pilsētas centra tikt ar metro.

Vakars klāt un pēc nelielas atpūtas kajītē var doties vakariņās, bet pēc tam jau atkal uz lielo pasākumu zāli priecāties par izklaides programmu un atraktīvu deju grupu šovu, kas noteikti ir acij baudāms notikums. Otrajā vakarā vairs vispār nešūpo un sanāk pat aizmirst, ka esi jūras vidū uz kuģa. Dzērieni, sarunas, dejas, veikalu apmeklējums kārtējās gardās vakariņas un sarunas. Laiks paiet nemanot un lēnām jau var sākt domāt par atgriešanos mājīgajā kajītē.

Rīts pienāk ātri, bet izbaudīt brokastis sanāk nesteidzīgi. Brokastīs tiek piedāvāts šampanietis, plašs ēdienu klāsts, kurā ietilpst ne vien ierastā omlete ar sieru un šķiņķi, bet arī kaviārs, kas kopā ar atspirdzinošo glāzi šampanieša garšo lieliski.

Pie blakus galdiņiem redzamas vairākas kompānijas. Tostarp latviešu ģimene ar bērniem, kas kopīgi dalās pārdomās par Stokholmu. Viena no ģimenes atvasēm, stāstot par pilsētu, noraksturo to kā «bezkrāsainu», lai gan šim apgalvojumam īsti nevar piekrist. Stokholmas vecpilsēta ir visai izteiksmīga, ar dažādu toņu senlaicīgiem namiņiem, kas rotāti Ziemassvētku noskaņās. Jauki, graciozi un mājīgi. Tad nu ar secinājumu, ka visi prieki pārāk ātri beigušies un pie šādas bezrūpīgas dzīves ļoti viegli varētu pierast, kompānijā ar pazīstamajiem dodamies uz kajīti pēc mantām, lai sveiktu Rīgu un teiktu ardievas burvīgajam ceļojumam.