Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Trampa advokāts uzņemas atbildību par «neveiksmīgu» tvītu

ASV prezidenta Donalda Trampa advokāts uzņēmies atbildību par «neveiksmīgu» ierakstu Trampa tviterī. Sestdienas tvīts lika domāt, ka prezidents zināja, ka bijušais padomnieks Maikls Flinns melojis Federālajam izmeklēšanas biroja (FIB), bet vienalga licis pārtraukt FIB izmeklēšanu pret Flinnu. Advokāts norāda, ka tas esot bijis tikai «neveiksmīgs» formulējums, raksta «The Guardian».

Sestdien Trampa kontā publicētajā tvītā teikts, ka viņš februārī esot atlaidis savu pirmo padomnieku nacionālās drošības jautājumos Flinnu, «jo viņš meloja viceprezidentam un FIB» par savām sarunām ar Krievijas vēstnieku ASV pērnā gada decembrī.

Tas ļauj secināt, ka Tramps zināja, ka Flinns pastrādājis noziegumu. Taču, kā norāda bijušais FIB direktors Džeimss Komijs, nākamajā dienā pēc Flinna atlaišanas Tramps viņam licis pārtraukt izmeklēšanu pret Flinnu. Tramps sestdien atkal noliedza, ka būtu licis izbeigt izmeklēšanu pret Flinnu.

Tramps šī gada maijā atlaida Komiju no FIB direktora amata.

Nedēļas nogalē atbildību par tvītu uzņēmās Trampa advokāts Džons Dauds, sakot, ka ziņojumu esot sarakstījis viņš, taču pieļāvis «kļūdu» formulējumā. «Kļūda bija tāda, ka man vajadzēja par melošanu FIB rakstīt atsevišķā rindā, atsaucoties uz viņa liecību,» jurists svētdien teica intervijā aģentūrai «Reuters». «Tā vietā es visu saliku kopā un padarīju jūs visus trakus.»

Saskaņā ar Dauda teikto, Tramps par Flinna meliem FIB esot pirmoreiz droši uzzinājis tikai piektdien, kad Flinns atzina savu vainu.

Taču ne visi ir pārliecināti, ka Dauda mēģinājums uzņemties vainu ir patiess.

«Ja Džons Dauds patiešām uzrakstīja to tvītu, viņu vajadzētu atlaist. Tā ir šokējoša juridiska nolaidība,» sacīja Pārstāvju palātas loceklis un demokrāts Teds Liu.

Skeptiski ir arī sociālo tīklu lietotāji, kuri pauž šaubas, ka tik pieredzējis jurists kā Dauds varētu pieļaut tik rupju kļūdu. Trampa oponenti tvītu uzskata par pierādījumu, ka Tramps mēģinājis ietekmēt izmeklēšanu par Krievijas iespējamo iejaukšanos ASV vēlēšanās.

Dauds Trampa juristu komandai pievienojās 2017.gada jūnijā.