Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zāļu lieltirgotavu realizācija oktobrī Latvijā augusi par 10%

Zāļu lieltirgotavas šogad oktobrī Latvijā realizējušas zāles 34,33 miljonu eiro apmērā, kas ir par 10% vairāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) dati. Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - septembri - zāļu realizācijas apmērs palielinājies par 6,2%.

2017.gada oktobrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 3,99 miljonus medikamentu iepakojumu.

ZVA dati arī liecina, ka vispārēja tipa aptiekām oktobrī pārdots 3,61 miljons medikamentu iepakojumu 30,31 miljona eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas oktobrī pārdoti 518 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra medikamenti par 8,8 miljoniem eiro, kas ir par 6,7% vairāk nekā septembrī, tajā skaitā 237 kompensējamo zāļu saraksta zāles.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu oktobrī bija 8,61 eiro ar pievienotās vērtības nodokli.

Pēc ZVA datiem, lielākās cenu izmaiņas bija zālēm cenu diapazonā virs 100 eiro. Zāļu ražotāji un to pārstāvji oktobrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 44 medikamentiem, bet cenas samazinājums deklarēts 30 medikamentiem. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamatojuši ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apmēriem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.