Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ergo»: Šogad Latvijā strauju augusi interese par par mājlopu apdrošināšanu

Šogad Latvijā strauju augusi interese par par mājlopu apdrošināšanu, aģentūrai LETA atzina apdrošinātāja «Ergo» pārstāvji.

«Šā gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo laika periodu interese par mājlopu apdrošināšanu ir augusi rekordlielā apmērā - «Ergo» parakstīto apdrošināšanas prēmiju apmērs šajā apdrošināšanas veidā Latvijā pieaudzis vairāk nekā divas reizes,» sacīja kompānijas Riska parakstīšanas departamenta direktors Ritvars Heniņš.

Vienlaikus, palielinoties interesei par mājlopu apdrošināšanu, pieaudzis arī izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apmērs šajā apdrošināšanas veidā. Šogad deviņos mēnešos salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu «Ergo» izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apmērs mājlopu apdrošināšanā pieaudzis par 36%.

Tostarp visbiežāk atlīdzības izmaksātas par traumām, dzemdību sarežģījumiem un infekcijām, kas nav saistītas ar sevišķi bīstamām dzīvnieku slimībām.

Kompānijā arī norādīja, ka, pēc «Ergo» datiem, Latvijā mājlopus visbiežāk apdraud plēsēji, dažādas traumas un iespējami ugunsgrēki saimniecībās.

Tāpat kompānijā piebilda, ka Lietuvā «Ergo» kādai zemnieku saimniecībai šogad par cūku mēra radītiem zaudējumiem izmaksājis apdrošināšanas atlīdzību 2,4 miljonu eiro apmērā. Minētie zaudējumi attiecīgajai zemnieku saimniecībai radušies, likvidējot 24 000 mājlopu.

«Ergo» apdrošinātāju grupa Baltijā pārstāv starptautisko apdrošināšanas grupu «Ergo International AG», kuras mītne ir Diseldorfā, Vācijā, un tās lielākais akcionārs ir starptautiskā pārapdrošināšanas sabiedrība «Munich Re».