Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«SEB bankas» klientiem turpmāk būs pieejami zibmaksājumi

«SEB bankas» klientiem no pirmdienas pieejami zibmaksājumi - naudas pārskaitījumi eiro uz citām bankām Eiropā, kas tiek izpildīti dažu sekunžu laikā, aģentūrai LETA pavēstīja bankas komunikācijas projektu vadītāja Jeļena Riļejeva.

Viņa norādīja, ka ātro maksājumu sistēma Eiropā darbojas kopš novembra beigām un šobrīd tai pievienojušās daudzas lielākās Eiropas bankas. Ātro maksājumu sistēmā ir noteikts limits summai, kura var tikt pārskaitīta nekavējoties - līdz 15 000 eiro, taču katra finanšu iestāde var noteikt arī zemāku limitu zibmaksājumiem.

Šobrīd SEB klienti var veikt zibmaksājumus internetbankā, bet tuvāko dienu laikā šī funkcija būs pieejama arī mobilajā aplikācijā pēc atjauninājumu uzstādīšanas. Savukārt nākamā gada sākumā pakalpojums būs pieejams arī citos elektroniskajos kanālos.

«Mēs esam gandarīti būt starp pirmajām bankām, kas saviem klientiem piedāvā iespēju zibenīgi ātri pārskaitīt naudu - esam pārliecināti, ka šobrīd šo iespēju īpaši novērtēs uzņēmumi, kas strādā ar partneriem Eiropā. Protams, lai zibmaksājumi tiktu plaši lietoti, svarīgi, lai sistēmai pievienotos arī citas lielās bankas, jo ātri maksājumi ir iespējami tikai to banku klientu starpā, kas nodrošina šo pakalpojumu. Pēc «SEB bankas» aprēķiniem, tiklīdz sistēmai pievienosies citas lielākās bankas Latvijā, zibenīgi tiks apstrādāti apmēram 99% no šobrīd veiktajiem klientu maksājumiem,» sacīja «SEB bankas» valdes loceklis Arnis Škapars.

Komisijas maksa par zibmaksājumiem ir tāda pati, ka par SEPA maksājumiem.

Pēc aktīvu apmēra «SEB banka» šogad jūnija beigās bija trešā lielākā banka Latvijā.