Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EM: Līdz gada beigām apstrādes rūpniecībā turpināsies stabila izaugsme

Līdz gada beigām apstrādes rūpniecībā turpināsies stabila izaugsme, ko noteiks gan uzņēmēju spēja palielināt konkurētspēju, gan pieprasījuma dinamika lielākajos eksporta tirgos - ES un NVS valstīs, prognozē Ekonomikas ministrija (EM)

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem apstrādes rūpniecības izlaides apjomi oktobrī pēc neizlīdzinātiem datiem bija par 8,7%, bet pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem par 5,9% lielāki nekā pirms gada. Savukārt mēneša laikā apstrādes rūpniecības izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieauga par 0,2%. Kopumā gada desmit mēnešos ražošanas apjomi par 8,5% pārsniedza pagājušā gada rādītāju pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem.

Ieguldījumu izaugsmē oktobrī gada griezumā veidoja visas apstrādes rūpniecības apakšnozares, norāda EM. Lielākais devums apjomu pieaugumā bija gatavo metālizstrādājumu ražošanai - 19,4%, salīdzinot ar iepriekšējā gada oktobri; nozare līdzīgos tempos aug jau pēdējos piecus mēnešus.

Ievērojams devums rūpniecības izaugsmē bija arī lielākajai apakšnozarei - kokapstrādei (par 4%), kā arī pēdējos mēnešos strauji augošai automobiļu un piekabju ražošanai (par 46,2%). Līdzīgs devums izaugsmē bija pārtikas produktu (par 4%) un ķīmisko vielu (par 28,6%) ražošanai.

Oktobrī nozares apgrozījums faktiskajās cenās pieauga nedaudz straujāk nekā izlaides apjomi - par 12,8%. Vietējā tirgū realizētās produkcijas apjomi pieauga par 9,5%, savukārt eksportētās produkcijas - par 15,2%.