Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Līdz pavasarim varētu atrisināt jautājumu par Austrumu un Stradiņa slimnīcu kopīgu padomes izveidošanu

Līdz pavasarim varētu atrisināt jautājumu par kopīgas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas padomes izveidošanu, šorīt intervijā LTV raidījumam «Rīta Panorāma» sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš tomēr piebilda, ka konkrēti plāni par slimnīcas apvienošanu neesot, taču jāsāk ar mazāko, proti, sākumā diskusija par šo jautājumu un tad konkrētu plānu izstrāde. Taču, lai domātu par slimnīcās pieejamo līdzekļu un resursu efektīvu izmantošanu, ir jādomā par kopīgas abu slimnīcas padomes izveidošanu.

«Domāju, ka tas būtu sākums un jau tagad tiek meklēti juridiski risinājumi kā šo jautājumu nokārtot. Pieļauju, ka padomi varētu izveidot pirmajā ceturksnī,» sacīja premjers.

Jau ziņots, ka veselības ministre Anda Čakša (ZZS) aģentūrai LETA arī atzina, ka ministrijai vēl nav plāna abu slimnīcu apvienošanai, kā arī patlaban vēl nav skaidrības, kad tas varētu notikt. Tomēr Čakša ir pārliecināta, ka veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes celšanai ir jādomā par slimnīcu sadarbību.

Veselības ministre uzskata, ka jāsadarbojas ne tikai valsts slimnīcām savā starpā, bet valsts slimnīcām jāsadarbojas arī ar pašvaldību slimnīcām, piemēram, Rīgā. Ministre skaidroja, ka atšķirībā no citām pašvaldībām, kurās lielākoties ir pašvaldību slimnīcas, Rīgā atrodas gan pašvaldības, gan valsts slimnīcas.

Lai nodrošinātu pacientiem kvalitatīvākus pakalpojumus, VM domā, kā valsts slimnīcām sadarboties ar Rīgas slimnīcām, kā arī tiek domāts par to, kā varētu sadarboties Rīgā esošās valsts slimnīcās. «Tādējādi tiktu nodrošināts, ka šīs slimnīcas savstarpēji nekonkurē, turklāt tiktu celta pakalpojumu kvalitāte,» pauda Čakša.

Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte norādīja, ka departaments atbalsta ministrijas centienus atrast izdevīgāko ceļu slimnīcu apvienošanai un ir gatavs izskatīt sadarbības piedāvājumus. Kondrāte norādīja, ka departaments atbalsta pakalpojumu kvalitātes celšanu, kā arī pacientu apkalpošanas kvalitātes paaugstināšanos un drošību.