Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Eurostat»: Latvijā mazumtirdzniecības kāpums oktobrī bijis straujāks nekā ES vidēji

Mazumtirdzniecības apmērs Latvijā šogad oktobrī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pērn, palielinājies par 4,5%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas biroja «Eurostat» otrdien publiskotie dati par 23 bloka dalībvalstīm.

Straujākais mazumtirdzniecības apmēra pieaugums šogad oktobrī salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri starp ES valstīm bijis Rumānijā (+12,6%), seko Polija (+7,1%), Īrija, Ungārija un Malta visās valstīs (+6,3%). Lietuvā mazumtirdzniecības apgrozījums oktobrī bijis par 1,9% lielāks nekā attiecīgajā mēnesī pērn, bet Igaunijā pieaugums bijis 0,9% apmērā.

Savukārt mazākais mazumtirdzniecības apmēra pieaugums šogad oktobrī salīdzinājumā ar 2016.gada oktobri reģistrēts Vācijā (+0,2%).

No ES dalībvalstīm, par kurām ir pieejami dati, mazumtirdzniecības apmērs minētajā laika periodā samazinājies Lielbritānijā (-0,1%), Spānijā (-1%), Dānijā (-1,2%), Beļģijā (-2,1%), Austrijā (-2,2%) un Luksemburgā (-27%).

ES valstīs mazumtirdzniecības apgrozījums oktobrī, salīdzinot ar 2016.gada oktobri, palielinājies kopumā par 0,9%, bet eirozonā - par 0,4%. Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi šogad oktobrī mazumtirdzniecības apmērs ES sarucis par 0,5%, bet eirozonā - par 1,1%.

Mēneša laikā mazumtirdzniecības apmērs samazinājies 13 ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati, deviņās valstīs reģistrēts kāpums, bet Beļģijā tas saglabājies nemainīgs.

Lielākais kritums šajā periodā reģistrēts Luksemburgā (-5,3%), Portugālē (-2,3%) un Austrijā (-1,9%), bet straujākais kāpums fiksēts Rumānijā (+1%), Apvienotajā Karalistē (+0,9%), Polijā un Slovākijā (+0,6%).

Latvijā mazumtirdzniecība mēneša salīdzinājumā pieaugusi par 0,3%, Lietuvā - par 0,1%, bet Igaunijā tā samazinājusies par 0,1%.

Dati nav pieejami par Čehiju, Grieķiju, Itāliju, Kipru un Nīderlandi.