Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Britu drošības dienests: Pieaudzis teroristu plānoto uzbrukumu skaits

Lielbritānijā kopš gada sākuma novērsti deviņi terorakti, paziņojis britu drošības dienests MI5. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pieaudzis teroristu plānoto uzbrukumu skaits, par kuriem uzzinājušas britu drošības iestādes, vēsta raidorganizācija SKY.

Pēdējo četru gadu laikā Lielbritānijā novērsti 13 terorakti.

MI5 par nepieļauto teroraktu skaitu paziņoja pirms jauna ziņojuma publicēšanas. Tajā novērtēts drošības dienestu un policijas darbs šogad, kad Lielbritānijā notika virkne teroristu uzbrukumu.

To vidū ir 22.martā notikušais uzbrukums netālu no Vestminsteras pils, kad pusmūža vīrietis ar auto iebrauca gājēju pūlī, nogalinot četrus cilvēkus un vēl vairākus desmitus ievainojot.

3.jūnijā trīs vīrieši veica līdzīgu uzbrukumu, uz Londonas tilta iebraucot cilvēku pūlī un pēc tam sadurot garāmgājējus. Teroraktā mira astoņi cilvēki, bet vēl 48 tika ievainoti.

Tajā pašā mēnesī vēl kāds vīrietis ar auto uzbrauca gājējiem netālu no mošejas Finsberija parkā Londonā. Ievainoti tika astoņi cilvēki, no kuriem viens vēlāk no gūtajiem savainojumiem mira.

Drošības dienesta ziņojumā nav iekļauts septembrī notikušais uzbrukums Pārsongrīnas stacijā, kad vilcienā daļēji eksplodēja paštaisīts spridzeklis. Tas nenostrādāja, kā plānots, tāpēc laimīgā kārtā bojāgājušo nebija.

Ziņojuma mērķis ir novērtēt policijas un drošības dienestu darbu, kā arī nākt klajā ar rekomendācijām tā uzlabošanai.

Pretterorisma izmeklētāji Lielbritānijā strādā pie apmēram 500 lietām, kurās iesaistīti 3000 cilvēki.