Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Argentīna: pie zemūdenes pazušanas vainojama eksplozija, aizdomas par korupciju

Argentīnas bruņotie spēki uzskata, ka pie zemūdenes «ARA San Juan» pazušanas 15.novembrī esot bijusi vainojama eksplozija, paziņojis valsts aizsardzības ministrs Oskars Aguads. Zemūdenes salonā bija 44 apkalpes locekļi, kurus atrast dzīvus vairs neesot cerību, ziņo raidorganizācija CNN.

Starptautiskās aģentūras secinājušas, ka okeānā netālu no zemūdenes pēdējās zināmās atrašanās vietas fiksētais troksnis, visticamāk, bijusi eksplozija. Pazušanas apstākļi un ilgais meklēšanas laiks liek domāt, ka zemūdenes apkalpe nav izdzīvojusi.

«Tātad viņi visi ir miruši?» jautāja intervētājs Argentīnas televīzijas raidījumā. «Tieši tā,» atbildēja Aguads.

Aguads arī pauda aizdomas, ka zemūdenes tehniskā apkope neesot atbildusi standartiem. «Mums nav skaidru pierādījumu, bet ir aizdomas par korupciju,» viņš teica. Aguads piebilda, ka zemūdenei tika plānoti labošanas darbi, kas prasītu divus gadus, taču beigu beigās tie prasījuši veselus piecus gadus.

Turklāt auditos atklājies, ka dažas detaļas un materiāli neesot atbilduši standartiem. Ir aizdomas par cenu uzpūšanu, teica aizsardzības ministrs.

«ARA San Juan» meklēšanā iesaistīsies ASV un Krievijas zemūdenes, kas nolaidīsies līdz pat 6000 metru dziļumā.

Argentīnas bruņotie spēki jau apstiprinājuši, ka zemūdenes kapteinis ziņojis par īssavienojumu akumulatoru sistēmā. Tas noticis apmēram desmit stundas pirms eksplozijai līdzīgās skaņas.

Pagājušonedēļ tika pārtraukta apkalpes glābšanas operācija, tā vietā koncentrējoties uz vraka meklēšanu.

Līdz šim pārmeklēta apmēram 40 000 kvadrātkilometru liela teritorija jūrā, taču zemūdene tā arī nav atrasta.