Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Itālijas zvejas kuģa kapteinis pārgrūž pār bortu nelegāli nodarbinātu migrantu

Itālijā šonedēļ aizturēts kāds zvejas kuģa kapteinis, kurš tiek turēts aizdomās par nelegāli nodarbināta migranta pārgrūšanu pār bortu, lai nepieļautu, ka Itālijas krasta apsardze uz attiecīgā kuģa konstatē nelegālu nodarbinātību, vēsta tīmekļa medijs «The Local».

46 gadus vecais zvejas kuģa kapteinis Andrea Karoti tiek turēts aizdomās senegāliešu migranta iegrūšanā jūrā pie Toskānijas krastiem, zinot, ka šis viņa nelegāli nodarbinātais senegālietis neprot peldēt.

Incidents noticis pagājušā gada jūnijā. Jūrā iegrūsto senegālieti izglāba Itālijas krasta apsardze, kas bija ieradusies minēto kuģi pārbaudīt.

Par to, ka kapteinis viņu pārgrūdis pār bortu, saviem glābējiem pastāstīja pats izglābtais migrants.

Policija arī noskaidrojusi, ka Karoti regulāri draudējis sava koģa apkalpes locekļiem, tostarp arī pār bortu pārgrūstajam vīrietim.

Kuģa kapteinim arī izvirzītas apsūdzības regulārā nelegāla darbaspēka izmantošanā, maksājot viņiem niecīgas algas, bet liekot strādāt ilgas stundas.

Karoti kuģa apkalpes locekļi par smagām darba stundām saņēma aptuveni 10 eiro dienā, kā arī viņiem tika piešķirta neliela daļa nozvejoto zivju.

Nelegāla migrantu nodarbināšana Itālijā nav nekāds jaunums, tomēr šis uzskatāms par pirmo gadījumu, ka par nelegālu cilvēku nodarbināšanu zvejniecībā aizturēts kuģa kapteinis.

Tūkstošiem migrantu, lielākoties no Āfrikas, Itālijā dienvidu daļā nelegāli strādā lauksaimniecībā. Lielākajā daļā gadījumu viņi spiesti strādāt pārāk daudz, saņemot neatbilstošu atalgojumu un dzīvojot nepiemērotos apstākļos, nereti bez ūdens un elektrības.