Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Onkoloģe: Nereti bērna ārstēšana ārzemēs ir izvēle, nevis vajadzība

Nereti vecāku lēmums bērnu ar onkoloģisku saslimšanu ārstēt ārzemēs ir izvēle, nevis nepieciešamība, piektdien diskusijā par bērnu onkoloģisko slimību ārstēšanu Latvijā pauda Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas hematoonkoloģe Žanna Kovaļova.

Viņa skaidroja, ka vecāki, sastopoties ar onkoloģisku saslimšanu bērnam, ir skeptiski par viņa ārstēšanu Latvijā. Viņa atzina, ka, protams, lēmums ārstēt bērnu ārzemēs, nevis Latvijā ir katra paša izvēle, tomēr jāsaprot, ka gadījumā, kad ārstēšanu iespējams veikt Latvijā, valsts ārstēšanos ārzemēs neapmaksās.

Arī hematoonkoloģe Gunita Medne norādīja, ka ir situācijas, kad vecāki ir «ietiepušies», kā rezultātā lūdz ziedot bērna ārstēšanai ārzemēs, kaut arī Latvijā iespējams ārstēties, turklāt ar līdzīgām metodēm.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa piebilda, ka Latvijā praktiski nav gadījumu, kad valsts neapmaksā bērna ārstēšanu ārzemēs, taču ar piebildi, ka ārstēšana nav iespējama Latvijā. Šāds gadījums viņas pieredzē bijis tikai vienu reizi, kad ārstēšana bija jāveic ASV.

Dambiņa arī piebilda, ka pārmest vecākiem par šādu izvēli nevar, jo, saskaroties ar onkoloģisku saslimšanu bērnam, vecāki nonāk krīzes situācijā, tāpēc atliek ziedotājiem izvēlēties, vai ziedot konkrētam gadījumam.

Vienlaikus Bērnu slimnīcas fonda vadītāja norādīja, ka iedzīvotāju vidū pastāv neuzticība medicīnas nozarei, un tā ir subjektīva sajūta, tāpēc ar skeptiskiem vecākiem nereti ir grūti veidot objektīvu un strukturētu sarunu, tomēr fonda uzdevums esot informēt vecākus par viņu iespējām.