Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dalībai «Iespējamās misijas» programmā pieteikušies 214 jaunieši

Foto: Edijs Pālens/LETA

Noslēgusies pieteikšanās izglītības programmas «Iespējamā misija» sestajam iesaukumam un interesi par darbu skolā izrādījuši 214 jaunieši, informēja «Iespējamās misijas» partnerības un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova.

Viņa norādīja, ka programmā tiek aicināti talantīgi augstskolu absolventi ar daudzveidīgu profesionālo pieredzi, kas bērniem spēj piedāvāt citādu skatījumu uz mācīšanos un parādīt zināšanu saikni ar reālo dzīvi. Izvērtējot pieteikuma anketas, secināts, ka ar katru gadu kandidātu lēmums vismaz 2 gadus strādāt kādā Latvijas skolā un ar savu darbību pozitīvi ietekmēt bērnu dzīvi ir arvien izsvērtāks, pārdomātāks un mērķtiecīgāks.

Vislielākais pieteikumu skaits jeb 63 saņemti no Latvijas Universitātes absolventiem, bet tālāk ar 22 pieteikumiem seko Rīgas Tehniskās universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte -14, Rīgas Stradiņa universitāte - 13, Latvijas Kultūras akadēmija - 12, Daugavpils Universitāte un Liepājas Universitāte - 11. Vienpadsmit pieteikumi saņemti arī no ārvalstīs studējošajiem.

Saļņikova klāsta, ka 30% jauniešu ir gatavi pasniegt eksaktos mācību priekšmetus, 35% - sociālos, bet 36% - humanitāros.

Palielinājusies esot arī puišu interese par dalību programmā «Iespējamā misija», proti, ja pagājušajā gadā tie bija 20% no visiem kandidātiem, tad šogad - jau 26%.

Kandidātu lokā esot gan jaunieši, kas tikko ieguvuši augstāko izglītību, gan arī cilvēki ar daudzveidīgu profesionālo pieredzi. Patlaban notiek kandidātu izvērtēšana, kuras rezultāti tiks paziņoti aprīļa beigās. Atlases četrās kārtās tiek vērtēti jauniešu akadēmiskie un profesionālie sasniegumi, komunikācijas un sadarbības prasmes un motivācija būt par skolotāju un programmas dalībnieku.

Sestā iesaukuma skolotāji darbu skolās sāks jau septembrī pēc intensīvas sešu nedēļu Vasaras akadēmijas. Viņi pievienosies 70 «Iespējamās misijas» skolotājiem, kas līdz šim jau strādājuši vai strādā 59 skolās visā Latvijā.

Saļņikova akcentēja, ka skolas tiek aicinātas līdz 2.aprīlim pieprasīt jaunos skolotājus darbam skolā no 2013./14.mācību gada, aizpildot anketu mājaslapā «www.iespejamamisija.lv».

0 Komentāri