Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļvidzemē atkal aug gailenes

Foto: Lita Krone/LETA

Ziemeļvidzemē atkal aug gailenes, raksta laikraksts «Latvijas Avīze».

Lai gan Ziemeļvidzemē oktobra sākumā vairākas dienas zemi klāja pirmais sniegs dažviet pat 5-10 centimetru biezumā, patlaban lietainais un kopš oktobra vidus arī samērā siltais laiks mežā atkal atmodinājis gailenes.

Par to pastāstīja valmierietis, kas sevi raksturoja kā lielu sēņotāju.

Lai gan neesot bijis pārliecības, ka zināmajās vietās, kur septembrī sēnes augušas, tās izdosies atrast vēl arī aizvadītās nedēļas nogalē, netālu no slēpotāju iecienītā Baiļu kalna mežā zem lazdām viņš pamanījis pāris gailenītes.

Lai salasītu vienai mērcei ģimenes pusdienām, nācies gan nostaigāt vairāk par desmit kilometriem.

Pēc Latvijas Dabas muzeja mikoloģes Initas Dānieles atzinuma, acīmredzot sniega dienās vieglais sals zemi zem lapām nav skāris, tāpēc tagad, kad gaisa temperatūra vairāk atbilst septembrim, sēnes atkal sākušas augt.

Eksperte atcerējās, ka pirms pāris gadiem, kad ziemas Latvijā tikpat kā nebija, Kurzemes puses mežos gailenes varēja atrast pat janvārī. Bijis apmēram mēneša vidus, kad kopā ar citiem muzeja darbiniekiem atgriezusies no brauciena pa Kurzemes dabas teritorijām, un ceļmalā bērni piedāvājuši cilvēkiem gailenes.

«Tās nebija izcilas, taču ēdamas noteikti,» piebilda Dāniele.

Kamēr neuznākšot īsts sals, ja mitruma būs gana, sēnes varētu turpināt augt.

0 Komentāri