Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kristieši svin Debesbraukšanas dienu

Foto: Scanpix/Reuters

Kristieši visā pasaulē ceturtdien svin Kristus debesbraukšanas dienu - Lūkas evaņģēlijā aprakstītais notikums tiek pieminēts 40.dienā pēc Lieldienām, kas šogad vienlaicīgi bija kā katoļiem un protestantiem, tā pareizticīgajiem.

Atbilstoši tradīcijai, 40 dienas pēc augšāmcelšanās Kristus pēdējo reizi parādījies apustuļiem, solot, ka drīz tiks sūtīts Svētais Gars, ko Jēzus dēvēja par Mierinātāju. Tad Pestītājs izvedis apustuļos no Jeruzalemes uz Eļļas kalnu, svētījis un pacēlies debesīs.

Šajā brīdī apustuļiem parādījušies eņģeļi, kas pavēstījuši - pienāks laiki, kad Pestītājs atgriezīsies, lai tiesātu cilvēku dzimumu.

Mūsdienās Eļļas kalnā atrodas krievu sieviešu klosteris. Tā Kunga debesbraukšanas klostera 64 metrus augstais zvanu tornis «Krievu svece» ir augstākā baznīcas ēka Jeruzalemē.

Vieta, kur atbilstoši tradīcijai notikusi debesbraukšana, pieder arābu musulmaņiem. Šeit atrodas akmens, kurā redzami, kā vēsta tradīcija, debesīs uzņemtā Kristus pēdu iespiedumi.

Debesbraukšanas diena kā svētki tiek atzīmēti kopš 4.gadsimta.

0 Komentāri