Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kuldīga uzvar ES kultūras mantojuma saglabāšanas projektā

Foto: Lita krone/LETA

Kuldīga ir viena no šā gada Eiropas Savienības (ES) kultūras mantojuma balvas «Europa Nostra» ieguvējām, informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā Preses un kultūras nodaļā.

EK un «Europa Nostra» otrdien paziņoja 2013.gada ES kultūras mantojuma balvas «Europa Nostra» ieguvējus. Par sasniegumiem četrās jomās - kultūras mantojuma saglabāšanā, izpētē, pašaizliedzīgā darbā, izglītībā un apmācībā un izpratnes veidošanā - tika godināti 30 uzvarētāji, kuri atlasīti no gandrīz 200 nominētiem projektiem.

Kuldīga balvu ieguvusi izglītības, apmācības un izpratnes veidošanas jomā par aktivitāšu kompleksu vecpilsētas saglabāšanai.

Kuldīga balvu ieguvusi, pateicoties aktīvajai un veiksmīgajai Kuldīgas novada pašvaldības Restaurācijas centra darbībai, aģentūrai LETA skaidroja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa («Kuldīgas novadam»).

«Tā ir balva par darbu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, iesaistot tajā gan profesionālus restauratorus, gan iedzīvotājus,» skaidroja Bērziņa.

Restaurācijas centrs rīko durvju un logu restaurācijas laboratorijas, kurās jebkurš interesents var sekot līdzi restaurācijas procesam. Piemēram, Kuldīgas Rātslaukumā notika «Durvju laboratorija», un šī pasākuma rezultātā ne vien tika restaurētas durvis, bet arī izglītoti iedzīvotāji. Līdzīgi brīvā dabā notikusi logu restaurācija.

Kuldīgas iedzīvotajiem ir iespēja saņemt pašvaldības finansējumu logu restaurācijai, kā arī speciālista padomus, kā pareizi veikt restaurāciju. Pērn par šādu iespēju bijusi ļoti liela iedzīvotāju interese.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 16.jūnijā Atēnās, klātesot Grieķijas prezidentam Karolam Papulijam, izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisārei Andrullai Vasiliu un pasaulslavenajam operdziedātājam un «Europa Nostra» prezidentam Plasido Domingo. Pasākums notiek Grieķijas prezidenta aizgādībā.

No 30 uzvarējušajiem projektiem Atēnās seši tiks nominēti kā Lielās balvas laureāti, savukārt viens no uzvarētājiem saņems publikas balvu. Šo uzvarētāju noteiks, pamatojoties uz «Europa Nostra» organizēto balsojumu tiešsaistē.

«Es no visas sirds sveicu šā gada uzvarētājus, kuru darbība liecina par to aizrautību un profesionālismu, kas raksturo Eiropas kultūras mantojuma brīnumaino bagātību un daudzveidību. No pagātnes mēs daudz varam mācīties gan par tagadni, gan par nākotni, tāpēc mums jānodrošina, lai mūsu kultūras mantojumu šodien varētu novērtēt pēc iespējas vairāk cilvēku, un jādara viss, kas mūsu spēkos, lai šo mantojumu saglabātu nākamajām paaudzēm. EK turpinās atbalstīt šo balvu un citus ar kultūras mantojumu saistītus projektus, izmantojot mūsu jauno programmu «Creative Europe», kā arī citus ES finanšu līdzekļus,» teica komisāre Vasiliu.

Domingo piebilda, ka «kultūras mantojums dod mums spēku, ir iedvesmas avots radošumam un inovācijām. Tāpēc mums jāstrādā kopā, lai mēs nākamos 50 gadus un vēl ilgāk saglabātu, pienācīgi novērtētu un godinātu tās bagātības, kas mums ir apkārt».

Speciālistu žūrija, kuru veido neatkarīgi eksperti no visas Eiropas, novērtēja nominētos projektus četrās balvu kategorijās. Visi uzvarētāji saņem goda plāksni vai piemiņas balvu. Seši Lielās balvas ieguvēji saņem arī 10 000 eiro (7028 latus).

0 Komentāri