Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No Latgales zoodārza nozog divus grieķu bruņurupučus

Foto: Edijs Pālens/LETA

Pagaidām nenoskaidrotas personas Daugavpilī no Latgales zoodārza nozagušas retus, apsargājamus dzīvniekus - divus aptuveni 50 gadus vecus grieķu bruņurupuču tēviņus.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja zoodārza direktors Mihails Pupiņš, negadījums noticis pagājušās nedēļas nogalē. Nozagt bruņurupučus nav bijis grūti, jo Latgales zoodārzā apmeklētājiem ir nodrošināts maksimāls kontakts ar dzīvniekiem - daudzi no tiem neatrodas aiz stikla vai režģiem un ar tiem ir iespējams tiešs kontakts.

Latgales zoodārza administrācija vēršas pie iedzīvotājiem ar lūgumu atdot nozagtos dzīvniekus, kā arī informē, ka minētās sugas bruņurupuči nav spējīgi dzīvot mājas apstākļos. Tiem ir nepieciešama augsta uzturēšanās temperatūra, daudz ultravioletā starojuma, speciāla barība un vitamīni.

Tāpat grieķu bruņurupučus nedrīkst nedz pirkt, nedz pārdot, nedz arī paturēt bez reģistrācijas. Lai arī bruņurupuči ir ļoti izturīgi un kādu laiku varētu izdzīvot mājās, galu galā tie tomēr ies bojā, norādīja Pupiņš.

Patlaban grieķu bruņurupučiem ir arī intensīvas pārošanās vecums, tādēļ bez pretējā dzimuma pārstāvju uzmanības palikusī grieķu bruņurupuču mātīte stipri skumst.

Vecāki, kuri ir pamanījuši, ka viņu bērniem negaidīti ir parādījies bruņurupucis, ir aicināti vērsties zooloģiskajā dārzā. "Nozagtos dzīvniekus var vienkārši atnest uz zoodārzu un atstāt, nebaidoties par tālākām sekām. Vēl jo vairāk, nozagto dzīvnieku vietā zoodārza darbinieki piedāvās interesentiem bruņurupučus, kam der mājas apstākļi. Ja nozagtie grieķu bruņurupuči netiks atgriezti zoodārzā labprātīgi, likumpārkāpējiem draud nopietna kriminālatbildība," uzsvēra zooloģiskā dārza direktors.

Šis Latgales zoodārzā pēdējos gados nav pirmais dzīvnieku zādzības gadījums. Līdz šim ticis nozagts trusis, kas pēc kāda laika tomēr atdots. Līdzīgs liktenis piemeklējis arī vienu grieķu bruņurupuci, savukārt nozagtais hameleons un šinšilla tā arī nav atradušies.

Ja šādi un līdzīgi gadījumi turpināsies, lai arī tas neatbilst zoodārza koncepcijai, tā administrācija būs spiesta pārskatīt iestādes darbību un samazināt apmeklētāju kontakta iespējas ar dzīvniekiem, norādīja Pupiņš.

0 Komentāri