Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vatikāns konfidenciāli apzina kandidātus Liepājas diecēzes bīskapa amatam

Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Atbilstoši katoļu baznīcas tradicionālajai praksei Svētā Krēsla jeb Vatikāna pārstāvniecība pašlaik konfidenciāli apzina kandidātus Liepājas diecēzes bīskapa amatam, informēja Latvijas Romas katoļu baznīcas Informācijas centrā.

Vatikāns ir konfidenciāli lūdzis visiem Latvijas katoļu bīskapiem, kā arī atsevišķiem priesteriem, konsekrētām personām un lajiem norādīt to kandidātu vārdus, kuros viņi saredz nepieciešamās īpašības tam, lai viņu kandidatūras varētu apsvērt, ieceļot nākamo Liepājas bīskapu.

Kā norādīja Svētā Krēsla apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs, arhibīskaps Luidži Bonaci, kandidātu apzināšana ir tikko sākusies un būs nepieciešams laiks, lai to īstenotu tik labi, cik vien iespējams, konkrētu termiņu nenosaucot.

Tai pat laikā visas ieinteresētās personas un, īpaši Liepājas un Latvijas, ticīgie tiek aicināti lūgties par to, «lai Liepājas diecēzei tiek izvēlēts un nozīmēts tas jaunais bīskaps, kuru Kungs vēlas», piebilda Bonaci.

Viņš atgādināja, ka patlaban Liepājas diecēzei ir vadītājs - Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, kurš ir ticis nozīmēts par Liepājas diecēzes administratoru. Pavlovskim ir tiesības un pilnvaras pārvaldīt Liepājas diecēzi kā diecēzes bīskapam. «Fakts, ka Liepājas diecēzei ir vadītājs, ļauj izraudzīties jauno bīskapu ar šim uzdevumam nepieciešamo piesardzību, apdomību un rūpīgi izsverot,» teica Bonaci.

Kā ziņots, pirms mēneša pāvests Benedikts XVI pieņēma bijušā Liepājas diecēzes bīskapa Vilhelma Lapeļa atteikumu no Liepājas diecēzes bīskapa amata pienākumu pildīšanas.

Pāvests Benedikts XVI ir pieņēmis Lapeļa atteikumu no Liepājas diecēzes bīskapa amata pienākumu pildīšanas saskaņā ar Baznīcas tiesību 401.kanona 2.paragrāfu, kas nosaka, ka «bīskaps, kas slimības vai cita nopietna iemesla dēļ nespēj pildīt savus pienākumus, tiek aicināts atkāpties no amata».

Aģentūrai LETA Lapelis iepriekš stāstīja, ka pēc 11 gadiem bīskapa amatā viņš sapratis, ka šis amats nav īsti viņam. «Diecēzes pārvaldīšana un atbildība, kas jāuzņemas pārsniedz manus spēkus. Es protams kalpoju, cik spēju, bet esmu ļoti pateicīgs pāvestam, ka viņš ir pieņēmis manu lūgumu un atbrīvojis no bīskapa amata,» sacīja Lapelis.

«Es vēl neesmu īsti izdomājis, ko darīšu turpmāk. Esmu mūks un nāku no Dominikāņu ordeņa, tādēļ, visticamāk, es atgriezīšos klostera kopienā, iespējams, ārpus Latvijas. Gadiem ilgi nav būts atvaļinājumā, tādēļ es kādu laiku varētu atpūsties. Domāju, ka ne Dievs, ne cilvēki neņems ļaunā,» teica Lapelis.

Viņš uzsvēra, ka par veselību nesūdzas un tas nav bijis pamats atteikuma lūgumam. Viņš uzsvēra, ka viņa gadījums ir individuāls un katrs rīkojas atbilstoši savai sirdsapziņai.

Lapelis par bīskapu bija konsekrēts Liepājas Sv.Jāzepa katedrālē 2000.gada 25.martā un kā Liepājas diecēzes bīskaps kalpoja no 2001.gada 12.maija līdz 2012.gada 20.jūnijam.

0 Komentāri