Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latgales zoodārzā atgriezies arī otrs nozagtais grieķu bruņurupucis

Foto: Edijs Pālens/LETA

Latgales zoodārzā Daugavpilī atgriezies arī otrais decembra sākumā nozagtais grieķu bruņurupucis, aģentūrai LETA pastāstīja zoodārza direktors Mihails Pupiņš.

Dodoties pastaigā kopā ar savu dēlu, nozagto dzīvnieku, ietītu melnā džemperī un pamestu daudzstāvu dzīvojamās mājas kāpņutelpā, pamanījuši Dmitrijs un Ņikita Ivanovi. Tā kā vīrietis zinājis, ka no zoodārza ir pazudis bruņurupucis, bet nav bijis pārliecināts, vai atrastais dzīvnieks ir tas, kurš tiek meklēts, viņš ziņojis iestādei par savu atradumu. Līdz zoodārza darbinieku atbraukšanai bruņurupucis laiku pavadījis vannā, mielojoties ar svaigu kāpostlapu.

Patlaban veiksmīgi atrastais bruņurupucis atrodas karantīnā, kur kopā ar otru zoodārzam atdoto sugasbrāli divas līdz trīs nedēļas tiks apsekots. Pēc tam abi varēs atgriezties voljerā, kur patlaban skumst viena pati palikusī grieķu bruņurupuču meitene.

Jau ziņots, ka nedēļas sākumā kāds cilvēks atdevis zoodārzam kaimiņos esošajam baložu vīram pirmo no nozagtajiem bruņurupučiem, kuru tas atnesis uz zoodārzu.

Pirmais no nozagtajiem bruņurupučiem reiz jau zoodārzam bijis nozagts. Toreiz dzīvnieks zoodārzam atdots, pateicoties Daugavpils Reģionālās vides pārvaldes un Ekonomikas policijas darbiniekiem. Zaglis bruņurupuci bija mēģinājis pārdot, ievietojot sludinājumu kādā reklāmas portālā, iepriekš pastāstīja Pupiņš.

Jau informēts, ka decembra sākumā pagaidām nenoskaidrotas personas Daugavpilī no Latgales zoodārza nozagušas retus, aizsargājamus dzīvniekus - divus aptuveni 50 gadus vecus grieķu bruņurupuču tēviņus.

Nozagt bruņurupučus nav bijis grūti, jo Latgales zoodārzā apmeklētājiem ir nodrošināts maksimāls kontakts ar dzīvniekiem - daudzi no tiem neatrodas aiz stikla vai režģiem un ar tiem ir iespējams tiešs kontakts.

Šis Latgales zoodārzā pēdējos gados nav pirmais dzīvnieku zādzības gadījums. Līdz šim ticis nozagts trusis, kas pēc kāda laika tomēr atdots. Savukārt nozagtais hameleons un šinšilla tā arī nav atradušies.

Ja šādi un līdzīgi gadījumi turpināsies, lai arī tas neatbilst zoodārza koncepcijai, tā administrācija būs spiesta pārskatīt iestādes darbību un samazināt apmeklētāju kontakta iespējas ar dzīvniekiem, norādīja Pupiņš.

0 Komentāri