Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Latviešu leģions» Polijā

Foto: no arhīva

Gandrīz 20 000 Polijas iedzīvotāju maijā bija iespēja iepazīties ar filmu studijā «Deviņi» veidoto dokumentālo filmu «Latviešu leģions» (režisore Ināra Kolmane, scenārija autors Uldis Neiburgs).

Šāda iespēja radās, pateicoties viena no lielākajiem Polijas žurnāliem, kas veltīts vēstures tematikai, «Oblica Historii» («Vēstures skatījums») interesei par dažādiem vēstures aspektiem saistībā ar Otro pasaules karu un tā sekām. Šai tēmai ir veltīts žurnāla maija numurs, kas papildināts ar filmu studijā «Deviņi» uzņemto Ināras Kolmanes dokumentālo filmu «Latviešu leģions» DVD formātā.

Filma stāsta par Latviešu leģiona gaitām un likteni Otrā pasaules kara laikā Vācijas armijas sastāvā. Filma ir veidota ar neitrālu skatījumu uz šiem vēsturiskajiem notikumiem, tādējādi dodot iespēju skatītājiem pašiem vērtēt vēsturē notikušo un tā iespaidu uz mūsdienām.

0 Komentāri