Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Simtiem cilvēku apmeklē Brīvdabas muzeja «Gaismas spēles»

  • Raksts
  • Foto
Foto: Ieva Makare/LETA

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs gada sākumā piedāvā saviem apmeklētājiem aplūkot to no cita skatupunkta. Ziemas pelēkajās novakarēs un tumšajos vakaros muzejs pārvērš ierasto vakara pastaigu par košu, krāsainu un izzinošu notikumu kā maziem, tā arī lieliem. Izgaismotās muzeja ēkas, sētas un celiņi, tā vien neviļus piedāvā ielūkoties dzīvojamo māju lodziņos, lai iepazītos kā agrāk saimnieki un saimnieces rotājuši māju un klājuši galdu, portālam «Apollo» vēsta muzeja pārstāvji.

Tikai pusstundas braucienā no Rīgas centra, katru dienu ir iespēja apmeklēt muzeju, kas līdz 8.janvārim ir pārvērties par īstenu pasaku. Katru dienu tiek izgaismota Kurzemes zemnieka sēta, dzirnavas, Nidas dūmistaba, Vidzemes sētas ēkas, Lībiešu sēta, Mauri un Kurzemes zvejnieka sēta.

Muzeji pārstāvji aicina apģērbies atbilstoši laikapstākļiem, uzvilkt ērtus apavus, ņemt līdzi termosu ar tēju, lukturīti.

2016.gadā Brīvdabas muzejs ir bijis atvērts katru dienu, tajā notikuši 22 plānoti un neskaitāmi citi pasākumi, to apmeklējuši teju 120000 viesu - te ir smiets, diets, precēts, iegādāts, satikts un izklaidēts.

2017.gada 24.martā Brīvdabas muzejā atklās «Ostas noliktavu», kas atjaunota Kultūras ministrijas programmas «Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana» apakšprogrammā.

Brīvdabas muzejs ir pieejams bez maksas bērniem pirmskolas vecumā.

Ziemas sezonā apmeklētājiem grupā (vismaz 10 cilvēki) - 1,40EUR, pieaugušajiem standartcena 2,00EUR, studentiem, pensionāriem, 1,40EUR, skolēniem 0,70EUR, ģimenes biļete - 4,00EUR. No 17.00 visiem apmeklētājiem vakara biļete - 0,70EUR.

0 Komentāri