Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Igaunijas Somā parkā sācies «piektais gadalaiks»

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Līdz ar ilgi gaidīto pavasara atnākšanu palu laiks sācies arī Igaunijas «purvu zemē» – Somā nacionālajā parkā. Upei izkāpjot no krastiem, ūdens aizplūst pat līdz 8 km no krasta līnijas. Vietējie šo parādību dēvē par «piekto gadalaiku», un īpaši vilinoša tā ir laivotājiem. 

Somā jeb «purvu zeme» ir Igaunijas lielākais nacionālais parks, kas apvieno 390 kvadrātkilometru mitrāju. Nacionālā parka teritoriju caurvij arī Hallistes un Raudnas upes ar pietekām. Sniegam kūstot, ūdens līmenis paceļas pat līdz 5 metriem, kā rezultātā līkumaino upju ūdens appludina Somā palienu pļavas un mežus. Plūdu kulminācijas laikā ūdens pārklāj līdz pat 175 kvadrātkilometru teritorijas. Plūdi nesaudzē arī Somā parka teritorijā esošo Karuskose saimniecību. Raudnas upei pārplūstot, senais ciemats kļūst par salu, bet pārvietoties te iespējams tikai ar laivu. Tas padarījis Somā par saistošu vietu tiem, kam sirdij tuvs ir ūdens tūrisms.

Kaut gan ūdens līmenis šogad ceļas palēnām, arī šogad Somā ir sagaidīts par piekto gadalaiku dēvētais palu laiks. Patlaban ūdens līmenis sasniedzis teju divus metrus, bet paredzams, ka siltais un lietainais laiks to varētu strauji celt. Somā parkā iespējams gan pieteikties organizētām laivu ekskursijām, gan doties tur individuāli. Pirmie šī pavasara laivu braucieni tiek organizēti šajās brīvdienās – 25. un 26. martā. Par labāko veidu nebeidzami applūdušo plašumu izpētei atzītas kanoe laivas, bet uz vietas pieejamas arī tradicionālās «haabjas» laivas. «Haabja» ir gara un šaura vienkoču laiva, un tās grebšanas tradīcijas Somā ir saglabātas līdz pat mūsdienām. Interesenti zinoša meistara vadībā šādu laivu Somā var izgatavot arī paši.

www.soomaa.com

www.visitestonia.com/lv

0 Komentāri