Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

10 skatu torņi, kuros baudīt dabu

Foto: Publicitātes foto

Lai pakāptos augstāk un nonāktu kaut soli tuvāk debesīm, aplūkotu Latvijas mežus, gleznainos laukus un ūdenstilpnes, piedāvājam 10 skatu un putnu vērošanas torņus Latvijā, kuri būs ideāli Lieldienu brīvdienu galamērķi.

Tērvetes skatu tornis

FOTO: lvm.lv

AS «Latvijas valsts meži» Tērvetes dabas parkā nu var ne tikai pastaigāties, ļauties bērnības atmiņām un bezrūpīgam pasaku valstības vilinājumam, bet no 2015. gada var arī uzkāpt 39 metrus augstajā Tērvetes koka skatu tornī, pārvarot 153 koka pakāpienus. Platās koka trepes un torņa konstrukcija ir tik droša, ka pat mazākie vai bailīgākie apmeklētāji droši pārvar pakāpienu pēc pakāpiena, līdz negaidot nonāk 25 metrus platajā skatu platformā, nejūtot vēja radīto torņa šūpošanos. Tad nu var baudīt skaisto Zemgales ainavu un palūkoties uz Sprīdīša laimīgo zemi no augšas!

Ložmetējkalna skatu tornis

FOTO: lvm.lv

Lai nogaršotu vēstures garšu un apskatītu valsts nozīmes vēstures pieminekli, vien 35 kilometru attālumā no Rīgas atrodas Ložmetējkalns. Tieši šeit risinājās vēsturiskās Ziemassvētku kaujas, kurās strēlnieki varonīgi cīnījās par mūsu tautas nākotni. 2005. gadā AS «Latvijas valsts meži» uzstādīja 27 metrus augsto skatu torni, no kura redzamas vēstures liecības par I Pasaules kara nocietinājumiem un šajā vietā notikušajām Ziemassvētku kaujām, tostarp arī uz Maztīreļa purvu ar bijušo vācu šaursliežu dzelzceļa līniju. Priežu koku galotnes tā vien liekas, ka šeit atrodas vien rokas stiepiena attālumā.

Priedaines skatu tornis

FOTO: lvm.lv

Ja plānots doties uz Latgales pusi, tad noteikti vērts apmeklēt Krāslavas tuvumā esošo 32 metrus augsto Priedaines skatu torni. Tā virsotnē paveras ne vien skaists skats uz Daugavas lokiem un gleznaino Krāslavu dažādos gadalaikos, bet var saskatīt pat Daugavpils televīzijas torni, ja vien ir skaidrs laiks.

Ančupānu skatu tornis

FOTO: lvm.lv

Netālu no Latgales sirds – Rēzeknes, visaugstākajā Ančupānu meža kalnā uzbūvēts 28,5 metrus augsts koka skatu tornis. Kāpjot 121 pakāpienu augšup pa koka kāpnēm, paveras elpu aizraujošs skats uz baznīcas torņu smailēm un iespaidīgo meža valstību. Savukārt spēku atgūšanai lieti noderēs blakus skatu tornim izveidotā atpūtas vieta, kas tā vien aicina nobaudīt līdzpaņemto brīvdabas maltīti.

Egļukalna skatu tornis

FOTO: lvm.lv

Novērtēt Latgales dabas bagātības no putna lidojuma iespējams arī Egļukalna skatu tornī Sventē, netālu no Daugavpils. 26,5 metrus augstais skatu tornis izveidots 2004. gadā, un no tā labi novērojami Latgales zilie ezeri, meži un kalni, savukārt skaidrā laikā redzama pat kaimiņzemes Lietuvas zeme. 2012. gadā tornis ir atjaunots, izveidojot torņa pakājē arī koka lapenīti ar soliem un krēsliem. Te ir īstā vieta, lai lūkotos tālāk, nekā ierasts.

Ūdrkalna skatu tornis

FOTO: lvm.lv

Šis skatu tornis atrodas 20 kilometru attālumā no Talsiem, 57 metrus augstajā Ūdrkalnā. No tā virsotnes var ieraudzīt lielo Usmas ezeru ar leģendāro Moricsalu, kā arī saskatīt tuvumā esošo Stendi un Mundigciemu, bet skaidrā laikā – pat Talsus. Neaizmirstams skats paveras arī uz Ugāles baznīcas torni.

Kalsnavas arborētuma skatu tornis

FOTO: lvm.lv

Jāpiemin arī 25 metrus augstais Kalsnavas arborētuma tornis, kas ļauj palūkoties uz skaisto un neparasto koku dārzu no augšas. Arborētumā ir izvietota viena no Latvijas skaistākajām kokaugu kolekcijām, kur 140 hektāru platībā aug ap 2500 koku un krūmu dažādības. No torņa skatu laukumiem var pārskatīt gan visu plašo arborētuma teritoriju, gan vērot apkārtnes panorāmu līdz pat Gaiziņam. Katrs gadalaiks arborētuma apmeklētājus pārsteidz ar ziedu un krāsu dažādībām.

Skatu tornis Dzintaros

FOTO: Publicitātes foto

Dzintaru parkā atrodas rotaļu laukumi dažāda vecuma bērniem, celiņi skrituļslidotājiem un gājējiem, skeitparks, strītbola laukumi, kafejnīcas, autostāvvietas, tualetes. Parks darbojas visu gadu. 2010. gada maija vidū Dzintaru mežaparkā tika atklāts skatu tornis, papildinot pārējo parka piedāvājumu un dažādojot atpūtas iespējas. Torņa skatu platforma atrodas 33,5 m augstumā. Tornim ir 12 balkoniņi. Publiski pieejams ikvienam bez maksas mežaparka darba laikā.

Ogres Zilo kalnu skatu tornis

FOTO: visitogre.lv

Atklāts 2013.gada beigās, izvietots dabas parka «Ogres Zilie kalni» pašā augstākajā vietā, aptuveni 90m virs jūras līmeņa. Torņa augstums ir 20m. Iespējams aplūkot visu Ogres pilsētu, kas ieskauta zaļā meža, paveroties uz Ikšķili, saskatāma Svētā Meinarda sala, bet skaidrā laikā no torņa saskatāma pat Rīga un Zaļusalas Televīzijas tornis.

No skatu platformas paveras brīnišķīgs skats uz Dubkalnu ūdenskrātuvi. Atrodas pie Dubkalnu ūdenskrātuves stāvkrasta. No skatu platformas uz ūdenskrātuvi ved skaistas koka kāpnes, kas vijas cauri jauno priežu audzitei.

Liepājas ezera skatu tornis

FOTO: liepaja.travel.lv

Liepājas ezers ir lagūnas tipa, kas veidojies atkāpjoties Baltijas jūrai. Nozīmīga ūdensputnu ligzdošanas un caurceļošanas vieta. Ligzdošanas periodā Liepājas ezerā patvērumu rod vairākas Eiropā apdraudētas putnu sugas, kā piemēram lielais un mazais dumpis u.c. Ezers un apkārtējās pļavas ir dabas lieguma teritorija.

Ezerā uzstādīti divi putnu vērošanas torņi - Lauku ielas galā un uz Zirgu salas dambja. Lauku ielas galā ir izveidota laipa, kas ved ezerā, līdz putnu vērošanas tornim.

Zirgu salā izveidots vairāk kā kilometru garš celiņš ar grantētu segumu, kas ved līdz putnu vērošanas tornim un tālāk pa Zirgu salas dambi. Zirgu sala ir lielākā no 15 Liepājas ezera salām.

0 Komentāri