Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Katoļu baznīcai jāizvērtē noteikumi par priesteru celibātu

Foto: «Scanpix»/«Reuters»

Romas katoļu baznīcai, meklējot nepilngadīgo seksuālās izmantošanas skandālu cēloņus, jāizvērtē noteikumi par priesteru celibātu, trešdien paziņoja Vīnes arhibīskaps.

Diecēzes žurnālā publicētā rakstā kardināls Kristofs Šēnborns aicina drosmīgi izvērtēt pašreizējā skandāla iespējamos cēloņus.

Tostarp, viņaprāt, jāizvērtē priesteru apmācība, kā arī tas, «kas noticis tā sauktās seksuālās revolūcijas» laikā.

«Tas attiecas arī uz priesteru celibātu un uz personības attīstības jautājumu. Tas lielā mērā pieprasa godīgumu gan no baznīcas, gan no sabiedrības kopumā,» raksta Šēnborns, piebilstot, ka viņš izprot daudzu baznīcas darbinieku vilšanos.

«Nu vienreiz pietiek. Tas ir tas, ko saka un domā daudzi cilvēki,» norāda kardināls. «Pietiek skandālu! Kā tas nākas, ka baznīcas locekļiem pastāvīgi jāatbild par noziegumiem, kurus mēs neesam pastrādājuši.»

Pēdējā laikā Austrijā atklātībā parādījušās ziņas par daudziem seksuālās izmantošanas gadījumiem katoļu baznīcā.

Šonedēļ kāds 53 gadus vecs austrietis nacionālajai radiostacijai «Oe1» pastāstīja, ka, sākot ar 11 gadu vecumu, sešus gadus pastāvīgi ticis seksuāli izmantots. Šajos nodarījumos viņš apsūdzēja divus priesterus un kādu semināristu.

Savukārt Mēreravas katoļu internāta direktors atzinis, ka pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados ticis noklusēts kāda skolēna seksuālās izmantošanas gadījums.

2004.gadā tiesā tika iesniegta prasība pret kādu Tiroles priesteri, kurš septiņdesmitajos gados un astoņdesmito gadu sākumā esot seksuāli izmantojis desmit bērnus, vēsta vietējā radiostacija ORF.

Taču lieta esot pārtraukta noilguma dēļ.

Tikmēr nedēļas izdevums «Falter» raksta, ka viens no Štīrijas reģionālās valdības ministriem pirms 25 gadiem privāto reliģisko stundu aizsegā esot izmantojis 20 bērnus un pusaudžus.

0 Komentāri