Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aptauja par vai pret ģenētiski modificētajiem organismiem Latvijā

Foto: No arhīva

Vides ministrijas sāktajā aptaujā «Par vai pret ģenētiski modificētajiem organismiem (ĢMO) Latvijā» pirmā mēneša laikā balsojumu skaits sasniedzis 27 000.

Vides ministrijas mērķis, 10. decembrī organizējot semināru par šo tēmu un sākot aptauju, bija rosināt diskusiju par ĢMO audzēšanu un izplatīšanu Latvijas teritorijā un noskaidrot sabiedrības viedokli šajā jautājumā.

«Lielā dalībnieku aktivitāte, kā arī daudzie ministrijā saņemtie papildu jautājumi liecina par iedzīvotāju ieinteresētību un par vēlmi iesaistīties lēmumu pieņemšanā. Tas pierāda, ka cilvēkiem nav vienalga, kas notiek ar Latvijas vidi un ko viņi ikdienā lieto uzturā,» uzskata vides ministrs Raimonds Vējonis.

Pēc pašreizējiem datiem 95% balsotāju ir pret ĢMO audzēšanu Latvijā, 94% iebilst pret ĢMO izmantošanu lopbarībā un 96% nevēlas, lai ĢMO tiktu izmantoti pārtikā. 91% uzskata, ka Latvijai jābūt brīvai no ĢMO zonai.

Pēc diviem mēnešiem aptaujas rezultāti tiks apkopoti un būs viens no indikatoriem, kas iezīmē Latvijas iedzīvotāju viedokli saistībā ar ĢMO izplatīšanu. Tas palīdzēs veidot valsts politiku, risinot jautājumus par ĢMO apriti gan Eiropas Savienībā, gan Latvijas mērogā.

www.pdf.lv

Atgādinām, ka aicinājumu Latvijas iedzīvotājiem piedalīties balsojumā parakstījuši Raimonds Vējonis, Māris Olte, Lelde Stumbre, Artūrs Irbe, Vita Jaunzeme, Ingmārs Līdaka, Agris Daņiļēvičs, Viktors Ščerbatihs, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Sniedze Sproģe, komponists Uģis Prauliņš, I. Kozakēvičas LNKBA valdes priekšsēdētājs Dr. art Rafi Haradžanjans. Šim aicinājumam pievienojušies arī 25 Latvijas pašvaldību vadītāji.

0 Komentāri