Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mācības medniekiem

Lai nodrošinātu tikai nekaitīgas un drošas medījumu gaļas nonākšanu apritē, Pārtikas un veterinārais dienests sadarbībā ar Valsts meža dienestu, organizē mācības medniekiem un citiem interesentiem par medījamo dzīvnieku veselību, biežāk sastopamajām slimībām, kā arī medījumu gaļas apstrādes higiēnas un tirdzniecības jautājumiem.

Eiropas Savienības normatīvie akti nosaka – ja nomedītā dzīvnieka gaļa nav domāta pašpatēriņam, bet gan nodošanai pārstrādei, vismaz vienai personai mednieku kolektīvā, kas nodarbojas ar savvaļas dzīvnieku gaļas iegūšanu un apstrādi, ir jābūt speciāli apmācītai.

Mācību laikā mednieki saņems informāciju par medījamo dzīvnieku anatomiju, fizioloģiju un uzvedību, pareizām metodēm savvaļas medījamo dzīvnieku apstrādei pēc to nonāvēšanas, higiēnas noteikumiem, kā arī citiem aktuāliem ar šo tēmu saistītiem jautājumiem.

Tuvākajā laikā mednieku apmācības plānotas Talsu, Kuldīgas, Jelgavas, Salaspils, Valmieras, Alūksnes, Madonas, Rēzeknes un Daugavpils novados.

0 Komentāri