Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brīvdabas muzejs uzsāk vasaras sezonu

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto.

Šo svētdien, 6. maijā no plkst.12.00 Brīvdabas muzejs aicina uz vasaras sezonas atklāšanu.

Jau no plkst. 10.15 aicinām baudīt cīruļu treļļus, lakstīgalu pogāšanu, strazdu svilpošanu, zvirbuļu čiepstēšanu, ūbeļu dūdošanu, žubīšu un citu muzejā mītošo putnu dziesmas ornitologa vadībā. Interesentu tikšanās pie muzeja Galvenajiem vārtiem.

Par godu zirgu aizgādņa Ūsiņa dienai pie Priedes kroga būs sastopami zirgi un poniji, bet kroga maizes krāsnī tiks gatavota īsta lauku maize. Maizes tapšanas procesu vērot aicināti arī apmeklētāji.

No plkst.12.00 līdz 14.00 Kurzemes sētā folkloras kopu «Dandari» un «Dimzēni», kā arī muzeja viesu sadziedāšanās, gavilēšana un apdziedāšanās, ieskandinot astoņdesmit gadus, kopš Brīvdabas muzejs atvērts apmeklētajiem.

Pēc garajiem ziemas mēnešiem, kas pavadīti, pinot, kaļot, tēšot un citus darbus veicot, pie ekspozīciju ēkām atkal būs sastopami muzeja amatnieki. Par bērnu prieku gadās seno koka spēļu meistars Aldonis Baldiņš Kurzemes sētā, bet muzeja piemiņas monētu izkalt aicinās kalējs Vilnis Vincēvičs Mērsraga smēdē.

Pie muzeja Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta. Bezmaksas stāvvieta pieejama pie muzeja Rietumu vārtiem.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Apmeklētajiem atvērts katru dienu no plkst.10.00 līdz 17.00. Ieejas biļešu cenas vasaras sezonā (01.05. – 31.10): pieaugušajiem 2.50 LVL, pilna laika studentiem 1.50 LVL, skolēniem, pensionāriem 1.00 LVL, ģimenes biļete 5 LVL (2 pieaugušie un 2-4 skolas vecuma bērni vai arī 1 daudzbērnu ģimene). Bezmaksas ieeja pirmskolas vecuma bērniem, I, II un III grupas invalīdiem, kā arī ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju bērniem.

0 Komentāri