Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Botāniskajā dārzā gatavojas plaukt Viktorijas ūdensrozes

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Šonedēļ Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza tropu siltumnīcā būs novērojams īsais, bet krāšņais Viktorijas ūdensrožu ziedu plaukšanas mirklis. 

LU Botāniskā dārza tropu siltumnīcā tuvākajā laikā ziedēs Paranas Viktorija (Victoria cruziana). Šī suga dabā aug Paranas un citās Dienvidamerikas upēs. Parana Tupi indiāņu valodā nozīmē «liels kā jūra». Tā ir otrā lielākā Dienvidamerikas upe, kas plūst līdz Atlantijas okeānam caur Brazīliju, Paragvaju un Argentīnu. Dabā Viktorijas zieds atplaukst naktī, bet nākamajā dienā ap pusdienas laiku tas aizveras, lai pievakarē, iestājoties krēslai, atvērtos otrreiz un nākamajā rītā nogrimtu ūdenī briedināt sēklas.

LU Botāniskā dārza baseinā augošajai Viktorijai pirmais zieds pašlaik ir lielos pumpuros. Domājams, ka pirmo balto ziedu pilnā plaukumā varēs apskatīt jau rīt, 11.jūnijā, no paša rīta, savukārt atkārtotu plaukšanu, kad zieds atvērsies un iekrāsosies rozā, jau pēcpusdienā pēc četriem. Augam vēl ir vairāki lieli pumpuri, kuri šonedēļ varētu plaukt viens pēc otra. Tādēļ ir liela varbūtība, ka, ierodoties Botāniskajā dārzā, apmeklētāji varēs kļūt par liecinieku kādam no Viktorijas ziedēšanas posmiem, skaidro LU Botāniskā dārza pārstāvji. Ziedi sasniedz apmēram 20 centimetru diametru, bet peldošās lapas līdz vienam metram diametrā.

Šajā laikā Botāniskajā dārzā vērojams arī rododendru šīgada bagātīgās ziedēšanas pēdējais cēliens – ar košām krāsām un smaržu mākoni. To vietā sākas rožu, peoniju, gandreņu un īrisu ziedēšana.

  • LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Maijā - septembrī apmeklētājiem tas ir atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00. Ieejas maksa: skolēniem – 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem – 1,00 Ls, pieaugušajiem – 1,50 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, bērniem bāreņiem, I un II grupas invalīdiem, politiski represētajām personām. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei dārzā jāmaksā – 4-18 gadus veciem bērniem 2,00 Ls, pieaugušajiem 3,00 Ls, ģimenēm (2 pieaugušie + 2 bērni) 9,00 Ls, pensionāriem, politiski represētajām personām, invalīdiem – 2,00 Ls. Bērna-invalīda un 1. grupas invalīda pavadonim – 2,00 Ls.

Plašāka informācija: «botanika.lu.lv».

0 Komentāri