Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par Rūdolfa Blaumaņa dzīvē līdz šim maz zināmām dzīves lappusēm

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto.

24. aprīlī plkst. 16.00 Rīgā, Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē, Merķeļa ielā 13, notiks apgādā «Madris» izdotās grāmatas, kas veltīta izcilā latviešu rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa 150. dzimšanas dienai – «Blaumanis tuvplānā» – atvēršanas svētki.  

Anna Kuzina rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa dzīvi un daiļradi pētījusi vairāk nekā 30 gadus, strādājot par R. Blaumaņa memoriālā muzeja «Braki» vadītāju (1979-2012). Šāda veida grāmata par Rūdolfu Blaumani līdz šim vēl nav bijusi – tā ir unikāla lasāmviela gan rakstnieka talanta cienītājiem, gan vēstures pētniekiem. Grāmatā pārskatāmi apkopota rakstnieka dzīves un darba gaita no 1863. līdz 1908. gadam. Notikumi, fakti, gadskaitļi rindojas cits pēc cita, intriģējoši atklājot rakstnieka īso, bet ārkārtīgi interesanto dzīvi. Dzīves laikā par viņu ir rakstījuši, viņš ir rakstījis, viņš ir saticis ļoti daudzus interesantus cilvēkus, kuru prototipus izmantojis savos darbos. Annas Kuzinas grāmatā līdzās vispārzināmiem faktiem parādās plašākai auditorijai līdz šim maz zināmi vai pat nemaz nezināmi atgadījumi, kas vēlāk ir atspoguļojušies vai būtiski ietekmējuši vienu vai otru Blaumaņa daiļdarbu, tātad tagad palīdz tos labāk atšifrēt un novērtēt. Grāmatas apjoms – 440 lpp.

Grāmatu atvēršanas svētkos interesentiem būs iespēja tikties gan ar autori Annu Kuzinu, grāmatas mākslinieku Andri Lamsteru, Blaumaņa daiļrades pētniekiem Līviju Volkovu, Viktoru Hausmani, Jāni Siliņu. Ar Blaumani varēs tikties Kultūras akadēmijas studentu muzikāli literārajā uzvedumā, tiks demonstrēta Manas filmu studijas filma par Blaumani un grāmatu Blaumanis tuvplānā.

Grāmatas izdošanu finansiāli atbalstījuši VKKF, Rīgas dome, LR Kultūras ministrija, Ērgļu novada dome.

0 Komentāri