Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Katrs piektais cilvēks «atceras» nenotikušus notikumus

Atmiņas par laimīgo bērnību vai satraucošu kūrorta romānu, grūtā brīdī cilvēkam var sniegt atbalstu, vēsta «The Daily Mail». Taču, pēc zinātnieku domām, daudzi notikumi, par kuriem mēs ar aizrautību un maigumu atceramies patiesībā nekad nav notikuši.

Psihologi pamanījuši, ka katrs piektais cilvēks atceras gadījumus no savas dzīves, kuri nemaz nav bijuši. Tas apliecina to, ka cilvēka atmiņa ir visai «kaprīza» – divi cilvēki var nemitīgi strīdēties par vienu un to pašu notikumu, jo viņu atmiņas būs savādākas. Hala universitātes zinātnieki veica interesantu pētījumu. Tajā piedalījās 1600 studentu, un katrs piektais no tiem «atceroties» to, kas patiesībā nav bijis, lika zinātniekiem nopietni aizdomāties par šo lietu.

Vairāk neīstu atmiņu aptver cilvēka dzīves periodu vecumā no 4. – 8. gadiem. Kāds no aptaujātajiem teica, ka bērnībā bijis hokejists, taču viņa vecāki šo faktu noliedza. Cits apgalvoja, ka bērnībā redzējis dzīvu dinozauru.

The Daily Mail - The mythical memories: How a fifth of us fondly recall happy events... that never actually happened

0 Komentāri