Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kronēta Latvijas Lūcija

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Eiropas Savienības mājā (Aspāzijas bulvārī 28) Lūcijas tradīciju gaisotnē tika kronēta Latvijas Lūcija 2013. Žūrijā piedalījās arī īpašā viešņa - Dziesmusvētku virsdiriģente Aira Birziņa. Pretendentes uz Lūcijas kroni dziedāja, atbildēja uz jautājumiem par Lūcijas tradīciju. Gaismas karalienes titulu ieguva Saldus 1.vidusskolas skolniece Anna Karolīna Šaule, kura eseju dalībai konkursā bija uzrakstījusi savā 17. dzimšanas dienā, informēja Anna Buša, «Lūcijas fonda Latvija» prezidente.

Anna Karolīna par sevi stāsta šādi: «Mans «dzinējspēks» ir mana ģimene - māmiņa, tētis, māsa, vecmāmiņa, vectētinš, kā arī draugi un skolotāji, kuri ar savu neatlaidīgo darbu iedvesmo mani būt vēl labākai un nekad nepadoties. Ar pozitīvajām emocijām, kuras es gūstu no viņiem, varu padarīt pasauli un Latviju labāku, jo, manuprāt, atslēga uz cilvēka laimi slēpjas viņa smaidā, kas liek atplaukt sirdīm, kuras ilgi bijušas aukstas.» Meitene pagājušajā mācību gadā Ziemassvētkos saņēma titulu - «Sirsnīgākais klasesbiedrs. » Anna Karolīna dejo tautas deju grupā «Kursa», dzied skolas korī un ansamblī. Viņa no visas sirds pateicas saviem draugiem un mūzikas skolotājai Indrai Eisulei, kuri meiteni iedrošina ar dziedāt.

Anna Karolīna uzskata, ka ir svarīgi palīdzēt cilvēkiem un dalīties ar viņiem pozitīvismā, jo ne vienmēr naudai ir noteicošā nozīme, lai kādam varētu palīdzēt - skaistāk un patiesāk ir tad, kad dalās dziesmās un labos vārdos. Tieši šo iemeslu dēļ Anna Karolīna motivēja savu vēlēšanos kļūt par Latvijas Lūciju - » gaismas un laba nesēju mūsu mazajā un tik mīļajā Latvijā.»

Jau vairāk nekā divdesmit gadus Latvijā tiek svinēta no mūsu kaimiņvalsts Zviedrijas pārņemtā tradīcija - Lūcijas diena. Lūcijas Fonds Latvija (LFL) sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā rīko ikgadējo konkursu uz Latvijas Lūcijas titulu. Ieinteresētām jaunkundzēm bija jāiesūta pieteikumus esejas formā ar pamatojumu, kādēļ viņas uzskata, ka ir cienīgas tikt izraudzītas par Meitenēm, kuras neieguva Lūcijas titulu, būs iespēja kļūt par pavadonēm un doties gaismas vizītēs un labdarības izbraukumos kopā ar Lūciju. Latvijas Lūciju un nest gaismu dzīves grūtdieņiem arī vistumšākajās Latvijas vietās.

0 Komentāri