Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LU Botāniskajā dārzā krāšņi zied rozes

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Jūnija nogale ir krāšņākais rožu ziedēšanas laiks Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā. Šogad pirmo reizi uzziedējis arī tulpju koks.

Pēcjāņu laiks LU Botāniskajā dārzā priecē ar rožu smaržu un krāsu burvību. Pavisam kolekcijā ir 55 dažādu šķirņu rozes: tējhibrīdi, sedzējrozes, floribundrozes, krūmu rozes. Lielākā daļa selekcionētas Eiropā pēdējos 50 gados. Moderno rožu selekcija sākās 19.gadsimta pirmajā pusē, kad krustošanā sāka izmantot no Ķīnas un Japānas Eiropā ievestās sugas. Īpatnēji, ka mūsdienu šķirņu radīšanā ir izmantotas, maksimums, 11 sugas.

Mūsdienās ir izveidotas ap 30 000 rožu šķirnes, tā kā katrai vajadzībai un dzīves gadījumam var atrast īpaši piemērotu rozi. LU Botāniskā dārza rožu kolekcijā ir atlasītas tikai Latvijas ziemās izturīgākās un bagātīgi ziedošās dažādu rožu grupu pārstāves. Rožu dobes grezno ceļu uz Palmu māju, kur vērts iegriezties, lai tropu augu baseinā vērotu kādu no viktorijas ziedēšanas stadijām. Viss liecina, ka nākamais zieds atvērsies trešdien, 26.jūnija, priekšpusdienā un būs apskatāms visu dienu.

Savukārt dendrārijā pirmo reizi ir uzziedējis tulpjukoks, kas gan ir pamanāms tikai ļoti vērīgam dabas vērotājam, jo koks ir augsts, starp magnolijām ir redzama vien tā galotne, bet ziedi saplūst ar lapu krāsu. Blakus tulpju kokam pilnos ziedos ir ēdamā kastaņa, kuras augļi Latvijas klimatā nobriest visai reti.

0 Komentāri