Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Līgatnes lāči Mikus un Puika tiks pie jauna pastaigu laukuma

Foto: Ieva Čīka/LETA

Turpmāk - MK) otrdien, 2.jūlijā, piešķīra 172 506 tūkstošus latu Līgatnes dabas takās mītošo lāču Puikas un Mikus pastaigu laukuma būvniecībai un pavasarī izskalotā ceļa remontam, portālu «Apollo» informēja Maija Pētermane, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra preses sekretāre.

Ar valdības piešķirto finansējumu Līgatnes dabas taku lāči beidzot tiks pie pastaigu laukuma. Šobrīd lāču puikas mitinās par ziedojumiem izbūvētā mītnē, taču tajā lāči apmeklētājiem nav apskatāmi un zvēriem nav pieejamas pastaigas.

Būvējot voljeru, Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk - DAP) sevišķi ņems vērā drošības aspektu - pēc jau izstrādātā projekta paredzēts izbūvēt duTbultu žogu sistēmu ar betonētu pamatni, lai novērstu lāču izrakšanās risku. Būvnieki tiks meklēti iepirkumu konkursa kārtībā.

Līdz gada beigām gar pastaigu laukumu plānots izbūvēt arī skatu platformu, kas dos iespēju Līgatnes dabas taku apmeklētājiem klātienē iepazīties ar lāču ikdienu.

Līgatnes dabas takās kopumā mitinās trīs lāči, lācene Ilzīte dzīvo atsevišķā nožogojumā, kuram arī būs nepieciešami nelieli remontdarbi.

DAP Līgatnes dabas taku apsaimniekošanu pagājušā gada nogalē vajadzēja pārņemt ļoti strauji, jo iepriekšējais šī objekta apsaimniekotājs līgumu pēkšņi lauza un turpmāku atbildību par dabas takām neuzņēmās. Pēkšņo pārmaiņu rezultātā DAP šī gada budžetā nauda apsaimniekošanai nebija ieplānota, tādēļ VARAM lūdza MK piešķirt papildus līdzekļus objekta ikdienas uzturēšanai un dzīvnieku kopšanai. Līdz nākamajai nedēļai VARAM sagatavos detalizētu pamatojumu šo līdzekļu saņemšanai.

Ņemot vērā DAP uzdevumu uzraudzīt un kontrolēt zooloģiskos dārzus, kas pēc būtības ir arī Līgatnes dabas takas, šobrīd rastais risinājums nevar būt ilgtermiņa un plānots Līgatnes dabas taku jauno apsaimniekotāju meklēt atklātā konkursā.

0 Komentāri