Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Folkloras diena Brīvdabas muzejā

Foto: Publicitātes foto

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku programmā 6. jūlijā no 11:00 līdz 17:00 Brīvdabas muzejā tiks  rādīti dažādu novadu kristību rituāli, rotaļu un muzicēšanas, kā arī kāzu dziesmu un danču tradīcijas folkloras kopu izpildījumā.

Folkloras diena sāksies 11:00 Kurzemes sētā, kur Etnogrāfiskais ansamblis «Gudenieku suiti» vadītājas Lidijas Jansones vadībā un basu folkloras kopa «Krētainie suiti» vadītājas Ivetas Akeldamas vadībā rādīs suitu krustabu norisi. Latgales ciemā 12:30 notiks latgaliešu kristības kopā ar Mežvidu folkloras kopu un tās vadītāju Antoņinu Mūrnieci, kā arī Baltinavas etnogrāfisko ansambli, tā vadītāju Antoņinu Krakopi un Rikavas etnogrāfisko ansambli un tā vadītāju Aiju Dunderi. 14:00 Vidzemes sētā Vidrižu folkloras kopa «Delve», tās vadītāja Aina Tobe un Jērcēnu folkloras kopa «Mežābele» ar vadītājam Artu Šomasi un Ullu Grīnbergu rādīs, kā var veidot rituālus, kuros apvienoti tradicionālie un mūsdienu elementi.

15:00 Zemgales sētā būs Zemgales un Augšzemgales dziesmas un rotaļas kopā ar Bauskas folkloras kopu «Trejupe» (vadītāja Aldona Sormule), Dobeles folkloras kopu «Leimaņi» un tās vadītāju Inesi Mičuli, kā arī Jēkabpils folkloras kopu «Riestava» un tās vadītāju Ritu Mičuli. Savukārt, 16:00 Lībiešu zemnieka-zvejnieka sētā «Dēliņi» Tārgales folkloras kopas «Kāndla» un «Piški Kāndla», vadītāja Ilga Porniece un Lībiešu dziesmu ansamblis «Līvlist» un vadītāja Zoja Sīle rādīs savu kāzu rituālu un izdancinās visus sanākušos kāzu viesus.

«Dziesmu svētku tradīcija savā ziņā ir izaugusi no tradicionālās kultūras, un ir svarīgi to atgādināt šodien, rosinot mūs visus sajusties patriotiskākiem, savai zemei piederīgiem. Latviešu tradicionālā kultūra tās novadu tradīciju daudzveidībā ir būtisks mūsdienu latviešu kultūras unikalitātes un neatkārtojamības pamats. Tieši tradicionālajos rituālos ir iekodēta tautai ļoti būtiska informācija, tādēļ tieši rituāli spēj tautu vienot un piešķirt tai stabilitāti un ilglaicību.» uzsver Latvijas Nacionālā kultūras centra folkloras eksperte Gita Lancere.

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 17:00.

0 Komentāri