Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Grāmatas «Latviešu valoda» atvēršanas svētki

  • Raksts
  • Foto
Foto: Evija Trifanova/LETA

LU Akadēmiskajā apgādā klajā nākusi grāmata «Latviešu valoda». Izdevuma atbildīgais redaktors LU Humanitāro zinātņu fakultātes profesors un Valsts valodas komisijas priekšsēdētājs Dr. habil. philol. Andrejs Veisbegs grāmatas tapšanā iesaistījis atzītākos valodas nozaru speciālistus - akadēmiķus, profesorus un citus ievērojamus latviešu valodas pētniekus. Grāmatas «Latviešu valoda» prezentācija notika Melngalvju namā.

Šajā enciklopēdiski populārajā grāmatā (480 lpp.) latviešu valoda skatīta gan kopumā, gan atšķirībās, atsedzot, kā veidojusies latviešu rakstu valoda, kas ir raksturīgs tās gramatikai, leksikai, frazeoloģijai, dažādiem teritoriāliem paveidiem, ar ko atšķiras bērnu un jauniešu valoda, preses, reklāmas un tulkojumu valoda. Grāmatā sniegta informācija par vārdnīcām un terminoloģijas attīstības vēsturi. Vēstīts, kas un kāpēc valodā mainās, kāda ir bijusi valodas politika valstī un kādai tai vajadzētu būt.

Grāmata paredzēta plašam lasītāju lokam - visiem, kam rūp latviešu valoda un tās nākotne. To var iegādāties LU Akadēmiskā apgāda kioskā LU centrālajā ēkā Rīgā, Raiņa bulv. 19, Apgāda telpās Rīgā, Baznīcas ielā 5, kā arī lielākajās grāmatu tirdzniecības vietās.

0 Komentāri