Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kārlis Bardelis ar skrituļslidām sasniedzis Gibraltāru

  • Raksts
  • Foto
Foto: Edijs Pālens/LETA

Pēc sešdesmit dienu ilga ceļa Kārlis Bardelis ar apvidus skrituļslidām ir sasniedzis Gibraltāru. Braucienā no Nordkapa Norvēģijā līdz Gibraltāram Spānijā Kārlis ir noslidojis 6200 kilometrus, pieveicot vidēji 100 kilometrus dienā un šķērsojis 11 valstis. Viņa vidējais ātrums brauciena laikā bija aptuveni 17 km/h, bet maksimālais ātrums nobraucienos no kalna sasniedza gandrīz 70 km/h, informē Zane Peneze.

«Sajūtas īpaši neatšķiras no tām, kas bijušas citas ceļojuma dienas,» pēc finiša sajūtas vārdos mēģina ietērpt Kārlis. «Ir tāda lidojums sajūta, ka tu vienkārši planē - kādu dienu augstāk, kādu zemāk, visu laiku tu esi virs zemes un tā sajūta nav mani pametusi visas 60 dienas.» Pēc garā ceļa Kārli Gibraltārā sagaidīja tuvinieki un draugi.

Vidējais ceļa garums katru dienu bija aptuveni 100 kilometri. Dažreiz ceļa remontu vai pavadošā kempera tehnisko problēmu dēļ gan dienas rezultāts bija tikai pāris desmiti kilometru. Pēdējo nedēļu norma bija 110 kilometri dienā, savukārt pēdējās dienas pirms finiša Kārlis iedzina, veicot 120 un pat 126 kilometrus vienā dienā. Uz grants ceļa Kārļa vidējais ātrums nepārsniedza dažus kilometrus stundā. Savukārt ātruma rekords ir nepilni 70 kilometri stundā, braucot pa nogāzi uz leju.

Kārlis slidoja ar Powerslide Nordic skate skrituļslidām un atspērās ar īpaši vieglajām LEKI karbona nūjām. Papildus trim ēdienreizēm dienā enerģiju Kārlis uzņēma ar Isostar batoniņiem un enerģijas dzērieniem. Pēc Garmin pulksteņa datiem dienā Kārlis patērēja aptuveni 3500 kalorijas. Divas reizes Kārlis guva nelielas traumas, paslīdot uz slidena, slapja asfalta Francijā un bremžu defekta dēļ nokrītot kalnainu apvidū Beļģijā. Pēdējās divas brauciena nedēļas Kārļa ceļu apgrūtināja sāpes potītē, kuru viņš pirms diviem gadiem salauza, neveiksmīgi mēģinot uzkāpt sasalušā ūdenskritumā Norvēģijā.

Kārļa ceļš tiks pieteikts arī Ginesa rekordam kā garākais brauciens ar skrituļslidām.

Brauciena atbalstītāji : Radisson Blu, Powerslide, Kokutirgus.lv, Isostar, Doodad, PZU, Garmin, Leki, Flave, Vanagkalns, GoPro, GribuSlēpot.

Skaitļi:

Kopējais ceļa garums: 6200 km

Vidējais ātrums: 17 km/h

Ātrākais ātrums: 70 km/h

Salauztas nūjas: 8

Nomainīti ritenīši: 24

Šķērsotās valstis: 11 (Norvēģija, Somija, Zviedrija, Dānija, Vācija, Beļģija, Nīderlande, Luksemburga, Francija, Spānija, Gibraltārs (Lielbritānija))

0 Komentāri