Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atnāc, uzzini un izlem!

Foto: Publicitātes foto

Viss par izglītību ārzemēs izstādē «Starptautiskās izglītības dienas» 16.martā Rīgā.

Latvijā jau ierasts, ka marts ir mēnesis, kad notiek dažādas izglītības izstādes un jāsāk apsvērt tālākās izglītības perspektīvas tepat Latvijā vai ārzemēs. Specializētā izstāde»Starptautiskās izglītības dienas» apmeklētājiem ļauj uzzināt par daudzveidīgām izglītības iespējām ārzemēs, un tās mērķis ir informēt par dažādu valstu mācību iestāžu programmām , lai palīdzētu pieņemt pārdomātus lēmumus attiecībā uz saviem nākotnes plāniem. Izstādi Latvijā, Igaunijā un Lietuvā organizē Baltijas starptautiskās izglītības padome (Baltic Council for International Education) kopā ar izglītības aģentūru Meridian Group un Latvijā tā notiek divas reizes gadā jau kopš 2005.gada.

Šogad Rīgā «Starptautiskās izglītības dienas» notiks sestdien, 16.martā Radisson Blu Hotel Latvija, Elizabetes ielā 55 no plkst. 10.00 - 18.00.

Ieeja izstādē ir bez maksas.

Visdažādākās izglītības iespējas gan bērniem un jauniešiem, gan viņu vecākiem izstādē piedāvās vairāk kā 50 ārvalstu mācību iestādes:

 • Universitātes no Lielbritānijas, tai skaitā arī prestižās Daremas(Durham) un Kārdifas (Cardiff) universitātes, kas ietilpst«Russel Group» (Lielbritānijas prestižāko pētniecisko universitāšu apvienība) ;
 • Akadēmiskās un pielietojamo zinātņu universitātes no Nīderlandes;
 • Universitātes no Dānijas, Austrijas, Čehijas,Krievijas, Lietuvas:
 • Koledža no Kanādas;
 • Viesnīcu menedžmenta skolas no Šveices;
 • Prestižas britu un austriešu privātskolas un neatkarīgās koledžas;
 • Valsts finansētās britu vidusskolas;
 • Uz britu un austriešu privātskolu bāzes izveidotās skolēnu vasaras nometnes , kas piedāvā angļu valodas kursus apvienojumā ar aktivitāšu programmām un akadēmiskajiem priekšmetiem, specializētās nometnes, u.c.;
 • Mākslas un dizaina skolas no Dānijas, Anglijas un Krievijas;
 • Starptautiskās valodu skolas, kas piedāvā gan vasaras programmas bērniem un jauniešiem, gan pieaugušajiem un biznesā nodarbinātiem cilvēkiem;
 • Britu eksaminācijas centrs ar starptautiskiem angļu valodas eksāmeni em IELTS, Cambridge ESOL, u.c.

www.balticcouncil.org

Izstādes laikā visas dienas garumā interesentiem būs iespēja piedalīties semināros: «Mācības valsts finansētās koledžās Anglijā»; «Labākais ceļš uz prestižākajām Lielbritānijas universitātēm»; «Studijas un sadzīve Nīderlandē»; «Sensoru tehnoloģiju programma Nīderlandē»; «Mācības Kanādā»; »Sagatavošanas kursi IELTS eksāmenam Anglijā»; „ Izglītība dizaina sfērā Dānijā un Krievijā».

Jaunieši, kas apsver bakalaura vai maģistrantūras studijas kādā no Eiropas valstīm, varēs uzzināt par Lielbritānijas, Nīderlandes, Šveices, Dānijas, Igaunijas, Austrijas un Krievijas universitāšu piedāvātajām programām, uzņemšanas noteikumiem, finansu jautājumiem, kā arī praktiskām sadzīves lietām, ar ko nākas saskarties studējot dažādās valstīs.

Pirmo reizi izstādē piedalīsies viena no Lielbritānijas prestižākajām augstskolām – Daremas (Durham), universitāte, kas atrodas Times Good University guide 2013 gada gada rangu tabulu 5 vietā (no 116). Tā, tāpat kā Kardifas (Cardiff) universitāte, kas piedalās izstādē jau atkārtoti, ir viena no «Russel group» (Lielbritānijas prestižāko pētniecisko universitāšu apvienība) universitātēm. Izstādes apmeklētāji varēs iepazīties arī ar citu Lielbritānijas universitāšu , kā arī citu valstu augstākās izglītības mācību iestāžu piedāvātajām programmām.

Britu universitātes allaž ir izraisījušas potenciālo studentu interesi, gan ar savu programmu kvalitāti, gan daudzveidību. Kaut arī mācību maksa Anglijas un Velsas universitātēs ar 2012.gadu ir ievērojami cēlusies, bakalauru programmas var maksāt līdz pat 9000 GBP gadā, taču pastāv iespēja saņemt kredītu no Student Finance Service mācību maksas segšanai. Velsas valdība sedz lielāko daļu no mācību maksas (apmēram 5500 GBP) tādējādi atvieglojot financiālo jautājumu risināšanu Velsas un ES studentiem. Skotijas universitātēs joprojām ir bezmaksas vietas Skotijas un ES studentiem, taču to skaits ir ļoti ierobežots un studentiem jārēķinās ar atteikuma iespēju, tādēļ mācību vietas izvēle jāapdomā ļoti nopietni .

www.ucas.com

Nīderlande ir pirmā valsts Eiropā, kurā līdzās augstākās izglītības programmām vietējā valodā tika ieviestas studiju programmas angļu valodā. Pašlaik šeit iespējams angliski apgūt 1150 programmas.

Izstādē piedalīsies Radboud University Nijmegen , kas jau trīs gadus (2010., 2011. un 2012.gadā) Nīderlandes žurnālos Elsevier un Keuzegids Universitetiten (2011. un 2012.gadā) atzīta par labāko universitāti valstī. Augstāko izglītību akadēmiskajās un pielietojamo zinātņu universitātēs Nīderlandē pārstāvēs arī Maastricht University, Tilburg University, Hague University, Hanze University of Applied Science, Fontys University of Applied Sciences, Rotterdam University of Applied Sciences, NHTV Breda University, u.c.

Mācību maksa bakalaura programmām Nīderlandes universitātēs ir aptuveni 1800 EUR gadā. Tā kā patreiz notiek pieteikšanās Nīderlandes universitātēm, ir īstais brīdis pieņemt lēmumu.

Universitātes no Lielbritānijas, Nīderlandes, Austrijas, Dānijas, Lietuvas iepazīstinās ar plašo bakalaura un maģistrantūras programmu klāstu , ko iespējams apgūt šajās valstīs studējot angļu valodā. Varēs uzzināt arī par farmācijas programmām Čehijā un izglītības iespējām Pēterburgā krievu valodā.

Par prestižajām tūrisma un viesnīcu menedžmenta programmām, kā arī citām viesmīlības industrijas specialitātēm , ko iespējams apgūt Šveicē, varēs uzzināt no Swis Education group pārstāvja.

Daudzās vadošajās Lielbritānijas un pasaules universitātēs ir grūti un pat neiespējami iestāties ar Latvijas vidusskolas atestātu. Mācības britu vidējās izglītības programmā A-level var būt labs risinājums šādā situācijā. Izstādē Rīgā Lielbritānijas un Austrijas privātskolu direktori un vadošie darbinieki stāstīs par skolās apgūstamajām programmām , kā arī intervēs potenciālos studentus. Kaut arī mācības privātskolās ir par maksu, ir iespējams iegūt stipendiju. Latvijā jau pazīstamā Cambridge Tutors College izsludinājusi konkursu uz stipendijām 100 %, 50% un 30 % apmērā no mācību maksas. Savukārt Oswestry School izsludinājusi stipendiju, kas segs 50% no mācību maksas, dzīvošanas un ēdināšanas izdevumiem.

Valsts finansētās britu vidusskolas piesaista ar iespēju mācīties A-level un profesionālajās programmās bez maksas, sedzot tikai dzīvošanas izdevumus. Izstādē piedalīsies divas šādas britu skolas.

Līdz ar vasaras tuvošanos aktuāls kļūst jautājums – kā nodarbināt bērnus, lai viņi lietderīgi un ar prieku pavadītu vasaras brīvlaiku. Atbildi uz šo jautājumu varēs rast pie starptautisko valodas skolu pārstāvjiem un izglītības aģentūras «Meridian Group» speciālistiem. Daudzās britu privātskolās vasaras laikā tiek piedāvātas vasaras programmas bērniem. Šoreiz izstādē varēs uzzināt gan par ierastajām angļu valodas un aktivitāšu programmām, kas ļauj iejusties privātskolu atmosfērā un apskatīt Angliju ekskursiju laikā, gan arī tām, kuras ļauj pārbaudīt savas angļu valodas zināšanas, mācoties akadēmiskos priekšmetus. Jaunieši un pieaugušie, kā arī dažādu organizāciju vadītāji un speciālisti varēs uzzināt par angļu valodas pilnveidošanas iespējām LSI Portsmouth skolā, kas piedāvā daudzpusīgu programmu klāstu skaistajā un rosīgajā Anglijas Dienvidu piekrastes pilsētā Portsmutā.

Izstādes laikā apmeklētāji varēs iegūt arī papildus informāciju par starptautisko angļu valodas eksāmenu IELTS: kur un kad to var kārtot Latvijā, kā piereģistrēties IELTS eksāmenam, un kā labāk sagatavoties un kādus materiālus izmantot.

Izstādi atbalsta Šveices labāko hoteļu menedžmenta skolu alianses «Swiss Education Group».

Papildus informāciju par izstādi «Starptautiskās Izglītības Dienas 2013» iespējams saņemt pa telefonu 67317627 vai pa elektronisko pastu info@balticcouncil.org , vai riga@balticcouncil.org.

0 Komentāri