Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LU «Zinātnes kafejnīcā» demonstrēs ekskluzīvus «National Geographic» videomateriālus

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Universitāte (LU) šogad pirmo reizi rīko «Zinātnes kafejnīcas» sezonas noslēguma pasākumu, kas veltīts tēmai «Dziļie ūdeņi». Tas notiks, šodien, 6. jūnijā plkst. 18.00 LU Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19. Šoreiz «Zinātnes kafejnīcas» pasākums top sadarbībā ar žurnālu National Geographic Latvija.

Pasākumā būs īpaša iespēja noskatīties video, kas veidots no dokumentālajiem materiāliem par režisora Džeimsa Kamerona solo niršanu Mariannas dziļvagā, uzstādot Ginesa rekordu. Par to plašāk iespējams izlasīt arī National Geographic latviešu valodā jūnija numurā. Savukārt filmas par rekorda sasniegšanu un Dž. Kameronu pirmizrāde visā pasaulē un arī Latvijā būs šī gada rudenī, laikā, kad National Geographic izdevums latviešu valodā svinēs gada jubileju.

Paredzēts, ka sezonas noslēguma pasākumā piedalīsies LU pasniedzēji, kas stāstīs par Baltijas jūras veidošanos, iespējām mērīt un pētīt to, kas atrodas zemes un ūdens dzīlēs, kā arī par spiediena ietekmi uz cilvēka organismu. Ceļotājs un uzņēmējs Māris Gailis pastāstīs par bīstamākajiem piedzīvojumiem, burājot apkārt pasaulei. Savukārt ūdenslīdēji no «daivings.lv», stāstīs par savu nodarbošanos un piedzīvojumiem. «Zinātnes kafejnīcā» viesosies arī jaunatklājēju raidījuma «Te!» veidotāji Marta Selecka un Gustavs Terzens. Pasākumā paredzēta jaunākā raidījuma pirmizrāde, kur tiks stāstīts Drīdža ezera dzīļu izpēti.

Pirms pasākuma tika izsludināts arī fotokonkurss par tēmu «Dziļie ūdeņi», kura uzvarētāju apbalvošana notiks 6. jūnijā.

«Zinātnes kafejnīcas» noslēguma pasākumu varēs vērot arī tiešraidē LU portālā «lu.lv/tiesraide», bet dokumentālos videomateriālus par režisora Džeimsa Kamerona solo niršanu Mariannas dziļvagā varēs vērot tikai klātienē.

Savukārt LU radio klubs Nabaklab piektdien, 7. jūnijā, aicina uz dziļas mūzikas koncertu, kur uzstāsies poļu smagās mūzikas grupas: THUG X LIFE (Polija), FIGHT THEM ALL (Polija), xDISTILLx. Vairāk informācijas kluba mājaslapā.

Latvijas Universitātes «Zinātnes kafejnīcas» mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem, uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu.

«Zinātnes kafejnīca» un koncerts ietilpst LU un projekta «RīgaPunkts» atbalstītajā pasākumu ciklā, kura mērķis ir popularizēt zinātni caur daudzveidīgām kultūras aktivitātēm, tostarp lektorijiem, koncertiem, izstādēm un radio raidījumiem. Šī projekta aktivitātes iekļaujas pasākuma «Rīga 2014» oficiālajā programmā un turpināsies līdz pat 2014. gadam, kad Rīga visā pasaulē prezentēs sevi kā Eiropas kultūras galvaspilsēta.

0 Komentāri