Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas upes papildinātas ar 750 tūkstošiem strauta foreļu

Foto: Evija Trifanova/LETA

Ar 55 tūkstošu strauta foreļu mazuļu ielaišanu Engures un Ventas upju baseinos, noslēdzies jau trešais zivju mazuļu ielaišanas gads «Skonto Būve» iniciētajā projektā «Miljons foreļu atgriešanās». Līdz šim 7 Latvijas upju baseinos ir ielaisti 750 tūkstoši strauta foreļu mazuļi, un nākamgad tiks sasniegts projekta mērķis, kad upes būs papildinātas ar miljons zivju mazuļiem.

Trešo gadu pēc kārtas septiņu Latvijas upju baseinos ielaisti 250 tūkstoši strauta foreļu mazuļu. Nākamā un noslēdzošā zivju mazuļu izlaišana paredzēta nākamā gada pavasarī, kad Latvijas upītēs peldēs nu jau par miljons forelēm vairāk.

Lai atjaunotu strauta foreļu populāciju Latvijas upītēs, projektu 2011.gadā iniciēja «Skonto Būve», apņemoties finansēt miljons strauta mazuļu izaudzēšanu četrās Latvijas zivju audzētavās. Savukārt par strauta mazuļu ielaišanu upēs rūpējas biedrība «Mēs Zivīm».

Ivars Dubra, biedrības «Mēs Zivīm» valdes priekšsēdētājs: «Ielaižot zivju mazuļus Latvijas upītēs, vislielākais gandarījums ir dzirdēt no vietējām makšķernieku biedrībām, ka, pateicoties šim projektam, strauta foreļu upēs ir acīmredzami vairāk. Tāpat prieks, ka šis projekts nes arī izglītojošu labumu. Vietējie iedzīvotāji un biedrības pauž atbalstu zivju resursu sargāšanā, vēršoties pret negodprātīgajiem makšķerniekiem, turklāt līdz ar šo projektu, iesaistītās vietējās biedrības ir kļuvušas arī daudz profesionālākas un zinošākas gan par izlaišanas procesa teorētisko, gan praktisko pusi.»

Strauta foreļu mazuļu izlaišanas vietas izvēlētas vadoties pēc zinātniskiem Latvijas upju izpētes datiem, lai atjaunotu strauta foreļu populāciju upēs, kuras ir piemērotas strauta forelēm, bet tajās to nav vai ir ļoti maz, un to turpmākā attīstība apdraudēta.

No Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta «BIOR» 2011.gadā tika saņemta atļauja ielaist strauta foreļu mazuļus 7 Latvijas upju baseinos un 37 izlaišanas vietās. Foreļu ielaišanas vietas četru gadu laikā nemainās, lai, ņemot vērā strauta foreļu dzīves ciklu, pēc projekta īstenošanas tās noteiktajās upēs spētu vairoties jau dabīgā ceļā.

Strauta foreļu mazuļus pēc «Skonto Būve» pasūtījuma izaudzē trīs Latvijas zivju audzētavas - «BIOR» zivju audzētava «Tome», SIA «Faps» un Z/s «Sillakas».

0 Komentāri