Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kameņu dienas Rīgas zoodārzā

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

Siltās vasaras dienas tā vien mudina doties laukā pie dabas baudīt svaigo lapu un ziedu smaržas. Ikdienas steigā ir tīkami apgulties pļavas zālē un nesteidzīgi vērot debesu jumā slīdošos mākoņus, klausīties putnu vīterošanu, pamanīt pavisam tuvu uz ziediem tik maigi dūcošo kameni.

Rīgas Zoodārzā jau trešo vasaru apmeklētāji var vērot kameņu dzīvi. Interesenti šeit mēdz uzkavēties ilgāku brīdi, lai nesteidzīgi aplūkotu un ar interesi vērotu darbīgos kukaiņus. Saime izmitināta īpašā celmā Latvijas abinieku un rāpuļu zālē. Caur stikla virsmu iespējams vērot ligzdas iekšieni. Tur allaž kūsā darbs – kamenes būvē jaunas šūnas, aprūpē kāpurus, izlido caur stikla tuneli, lai zoodārza teritorijā vāktu nektāru un ziedputekšņus... Uzmanīgs vērotājs viegli atpazīs saimes māti – vislielāko kameni ligzdā.

Rimtā kukaiņu vērošana rosina uzdot dažnedažādus jautājumus par kameņu dzīvi: ko kamenes ēd, vai kamenes var iedzelt, kā rodas sanošā skaņa, cik ilgi kamenes dzīvo. Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem par kameņu dzīvi būs iespēja saņemt atbildes pirmo reizi rīkotajās Kameņu dienas Zoodārzā.

Kameņu dienas notiks 8.un 9. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 16.00 Latvijas rāpuļu un abinieku ekspozīcijas apkaimē:

· Pētnieku darbnīcā «Iepazīsti kameņu pasauli!» ikviens varēs iesaistīties interesantās un par kamenēm izzinošās nodarbēs; izvingrināt prātu viktorīnas spēlē, kā arī iepazīt bites un kamenes līdzības un atšķirības.

Kameņu saimi Zooloģiskajam dārzam piegādājusi SIA A.M.Ozoli.

Citi jaunumi

No 1. jūnija zooloģiskajā dārzā ir atsākušās dzīvnieku barošanas demonstrācijas. Katru dienu no plkst. 11.30 līdz 14.15 noteiktā laikā tiek baroti flamingi, kazuārs, nīlzirgi, pelikāni, kaķu lemuri, žirafes, ziemeļbrieži un ronis Puika. Protams, programmas nagla ir atraktīvā roņa uzstāšanās plkst. 14.00, kad Puika demonstrē dažādus trikus.

Ielūdzam ciemos jauki pavadīt laiku pie kamenēm!

0 Komentāri