Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izsludina konkursu uz Latvijas Lūcijas kroni

Šogad aprit 22 gadi, kopš Latvijā tiek svinēta no mūsu kaimiņvalsts Zviedrijas pārņemtā tradīcija - Lūcijas diena, kas ir viena no visskaistākajām gadu mijas tradīcijām Eiropā. 1991.gadā Doma baznīcu izgaismoja divas Gaismas karalienes - no Latvijas un Zviedrijas. Balstoties uz šīs tradīcijas pirmsākumiem Latvijā, arī šogad tiek rīkots atklāts konkurss uz Latvijas Lūcijas kroni, informēja Ginta Tropa.

Lūcijas Fonds Latvija (LFL) sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā izsludina konkursu uz Latvijas Lūcijas titulu. Aicinām jaunkundzes vecumā no 14 - 30 gadiem iesūtīt pieteikumus esejas formā (viena lappuse) līdz 10.decembrim ar pamatojumu, kādēļ uzskatāt, ka esat cienīgas tikt izraudzītas par Latvijas Lūciju un nest gaismu dzīves grūtdieņiem vistumšākajās Latvijas vietās. Pretendentēm ir vēlamas muzikālās dotības un spēja dziedāt.

Atlases otrā kārta notiks 11.decembrī (sākums plkst.15) Eiropas Savienības mājā Lūcijas tradīciju gaisotnē, žūrijā piedaloties arī Latvijā slaveniem cilvēkiem. Desmit labākajām kandidātēm, kuras neiegūs Lūcijas titulu, būs iespēja kļūt par Lūcijas pavadonēm un piedalīties koncertos kopā ar Lūciju, kā arī labdarības izbraukumos «Rimi Baltic» nodrošinātā autobusā uz dažādām Latvijas vietām. Finālistes dāvanā saņems «Tallink» braucienu uz Zviedriju.

Lūdzam pieteikumus sūtīt pa pastu: Zviedrijas vēstniecība Latvijā, A.Pumpura iela 8, LV-1010 Rīga, vai uz e-pasta adresi LFL Prezidentei, Annai Bušai: info@lucijasfonds.org. Telefons izziņām: 26983932.

0 Komentāri