Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Visā Latvijā 1750 oficiālajās vietās notiek Lielā talka!

  • Raksts
  • Video
  • Foto
Bērni piedalās Lielajā talkā Lucavsalā 2015.gadā | Foto: Evija Trifanova/LETA

Šodien visā Latvijā norisināsies tradicionālā Lielā talka, kuras laikā ikviens var kādā no oficiāli reģistrētajām vietām piedalīties apkārtnes sakopšanā vai arī darīt to paša izvēlētā vietā.

Talka oficiāli sākusies plkst.9 un ilgs līdz plkst.15, tomēr katrs var izvēlēties sev vēlamo talkošanas laiku. Piemēram, Rīgā apkārtnes sakopšana notiks teju visos pilsētas rajonos - Vecāķos tiks sakopta pludmales zona, Purvciemā atkritumi tiks uzlasīti no Biķernieku meža. Talkas laikā visā Latvijā plānots sakopt ceļa malas, mežus, dažādu vēsturisku vietu apkārtni.

Visā Latvijā kopumā būs aptuveni 1600 oficiālās talkošanas vietas, kas nozīmē, ka tajās būs pieejami bezmaksas atkritumu maisi, kā arī būs talkas koordinators.

Lai piedalītos talkā, ir vēlams ērts darba apģērbs, neaizmirstot par cimdiem un ērtiem apaviem. Sev tuvāko vai vēlamo talkošanas vietu var atrast mājaslapā «www.talkas.lv», kur interaktīvajā kartē ir uzrādītas visas oficiāli reģistrētās talkas vietas.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) vidi sakops Valmierā, gar Gaujas piekrasti, Ziedu gravas un Plostnieku ielas krustojumā, kas atrodas pilsētas centrā. Tikmēr valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalīsies dabas parka «Ogres Zilie kalni» sakopšanā un labiekārtošanā. Valsts prezidents talkas dienu iesāks rīta agrumā, viesojoties Ogres tehnikumā un tiekoties ar tehnikuma vadību, kā arī iepazīstot atjaunotās telpas.

Lielās talkas mērķis ir panākt, lai Latvija 2018.gadā būtu zaļākā valsts pasaulē. Šī tradīcija sākās 2008.gada 13.septembrī ar talku, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90.dzimšanas dienā. Nākamās talkas notika 2009.gada 18.aprīlī, 2010.gada 24.aprīlī, 2011.gada 30.aprīlī, 2012.gada 21.aprīlī, 2013.gada 20. un 27.aprīlī, 2014.gada 26.aprīlī un 2015.gada 25.aprīlī. Saskaņā ar provizoriskiem aprēķiniem visos šajos gados kopumā talkās piedalījies vairāk nekā viens miljons cilvēku.

Pagājušajā gadā Lielajā talkā piedalījās aptuveni 175 000 cilvēku, oficiāli bija pieteiktas 1620 talkošanas vietas un tika savāktas 1943,62 tonnas atkritumu. Lielākais talcinieku skaits fiksēts 2011.gada talkā, kurā piedalījušies 190 000 cilvēku, un toreiz savāktas 2744 tonnas atkritumu.

Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

0 Komentāri