Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neierasta parādība pie Ainažiem: Jūra atkāpusies par 250 metriem

Foto: facebook.com/Kaspars.Funts

Rīgas līča Vidzemes piekrastē vērojams pamatīgs jūras atplūdums - starp Ainažiem un Kuivižiem jūra atklājusi plašas smilšu sēres, vietām 250 metru platumā. Iespaidos ar sociālā tīkla «Facebook» lietotājiem dalījās putnu vērotājs Kaspars Funts.

Latvijas Hidroekoloģijas institūtā skaidro, ka jūras atpūšana ir dabisks process, saistīts ar ūdens cirkulāciju un izmaiņām vēja virzienā. Līdzīgu dabas parādību varēja vērot pērn rudenī.

Toreiz lūkoties uz jūru, kas atkāpusies, cilvēki devās uz Liepāju un Ventspili. «Ūdens līmenis jūrā mēdz būt vēl zemāks,» norāda Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa. Aizvadītajā diennaktī Salacgrīvā novērots ūdens līmeņa kritums par 11 centimetriem. Divu nedēļu laikā nokrities zem 34 centimetriem no pieņemtā ūdens līmeņa Latvijas augstuma sistēmā.

Jūras svārstības ietekmē valdošie vēji. Ja vējš pūš no rietumu puses, ūdens līmenis paaugstinās, ja no austrumiem, tad pazeminās, izplūstot caur Irbes šaurumu.

0 Komentāri