Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Botāniskajā dārzā Salaspilī cēli uzziedējusi «nakts karaliene»

  • Raksts
  • Foto
Foto: Nacionālais botāniskais dārzs

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī uzziedējusi nakts karaliene (Selenicereus grandiflorus ). Botāniskā dārza pārstāvji sociālās vietnes «Facebook» lapā ziņo, ka brīdi, kurā zieds izplaukst, nācās gaidīt līdz pat vieniem naktī. Aplūko foto!

«Nakts karaliene» jeb Lielziedu mēness cerējs (Selenicereus grandiflorus). Šī kaktusa ziedēšana ir viens no Meksikas brīnumiem. Milzīgie smaržīgie ziedi uzplaukst vakarā un aizveras rītausmā, katra zieda mūžs ilgst tikai vienu nakti.

Nacionālā botāniskā dārza kolekcijā ir gan pati nakts karaliene, gan tās radinieki un pavadoņi: Selenicereus kunthianus, Selenicereus wercklei, Selenicereus hamatus un Selenicereus pteranthus («Mēness princese»).

Parasti tie zied jūnijā - jūlijā, pagājušajā gadā jaunajās mājās šie kaktusi uzziedēja jūnija sākumā un arī šogad jau sagaidīta «Nakts karalienes» ziedēšana.

Mēness cerēji ir izplatīti Amerikas tropos un subtropos, salīdzinoši pietiekama mitruma apstākļos. Ziedi visām sugām ir samērā līdzīgi, bet vislielākie - pašai «karalienei».

0 Komentāri