Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pasaulē vienīgajam orangutānam ar albīnismu veidos speciālu rezervātu

Foto: EPA/Scanpix

Dzīvnieku aizstāvji un kopēji Indonēzijā plāno izveidot piecu hektāru lielu meža rezervātu pasaulē vienīgajam zināmajam orangutānam, kurš slimo ar albīnismu, ziņo «ABC News».

Orangutāns, kuram dots vārds Alba, savvaļā tika atrasts 2017. gada aprīlī. Dzīvnieks, kuram albīnisma dēļ nepieciešama speciāla aprūpe, tobrīd bija ļoti sliktā veselības stāvoklī, kā arī cieta no parazitāras infekcijas un dehidrācijas.

Dzīvnieku kopēji ir pārliecināti, ka piecus gadus vecais orangutāns, atgriežoties savvaļā, neizdzīvotu. Šī iemesla dēļ «Borneo» orangutānu izdzīvošanas fonds aicina cilvēkus palīdzēt dzīvniekam un ziedot finansiālus līdzekļus. Lai iegādātos zemi, kur dzīvnieks varētu uzturēties, nepieciešami 80 tūkstoši ASV dolāru (66,7 tūkstoši eiro).

FOTO: EPA/Scanpix

«Lai nodrošinātu, ka Alba var dzīvot brīvu un piepildītu dzīvi, mēs viņai veidosim meža rezervāta mājas, kur viņa varēs dzīvot savvaļā, tomēr būs pasargāta no cilvēku draudiem,» sacījuši fonda pārstāvji.

Piecus hektārus lielajā zemes gabalā Alba dzīvotu kopā ar vēl trīs orangutāniem, ar kuriem pēdējo mēnešu laikā viņa ir sadraudzējusies.

FOTO: EPA/Scanpix

0 Komentāri