Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas Centrāltirgus popularizē veselīgu dzīvesveidu

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jau septiņus gadus «Rīgas Centrāltirgus», rūpējoties par veselīga dzīvesveida popularizēšanu apsaimniekotajos pārtikas produktu tirgos (Centrāltirgus, Vidzemes tirgus, Āgenskalna tirgus), noslēdzis sadarbības līgumu ar Rīgas domes Labklājības departamentu par veselīga dzīvesveida veicināšanu Rīgā. Sadarbības ietvaros Centrāltirgū notiekošu pasākumu laikā departamenta pārstāvji popularizē veselīgu dzīvesveidu un uzturu, iepazīstinot tirgus pircējus ar dažādām iespējām, kā attīstīt savas dzīvesprasmes, taupīgi iepērkoties, kā arī veselīgi un gardi pagatavot maltītes, portālam «Apollo» pastāstīja Sergejs Truhanovs, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators.

Tatjana Lukina, RPAS «Rīgas Centrāltirgus» valdes locekle: «Manuprāt, tirgus ir lieliskākā vieta, kur popularizēt veselīgu dzīvesveidu un uzturu, jo šeit valdošā produktu krāsainība un aromātu valdzinājums patiesi iedvesmo jaunai domāšanai un veselīgai rīcībai. Turklāt tikai Centrāltirgū ik dienas iespējams sastapt 100 000 dažādu cilvēku, kuri citviet pat nesatiekas. Šobrīd dabā ir modies jauns pavasaris. Izmantosim to un pievērsīsimies veselīgam dzīvesveidam, uzturā lietojot veselīgus produktus no pašmāju tirgus.»

Jau šā gada 31.maijā, kad Centrāltirgū notiks ģimenes un bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums, Labklājības departamenta speciālisti iepazīstinās ikvienu interesentu ar garšaugu nozīmi uzturā. Aicinās degustēt dažādus garšaugus un garšvielas, piedāvās iesaistīties aizraujošās viktorīnās, kā arī rīkos interesantāko recepšu konkursu.

Sadarbībā ar Latvijas Biomedicīnas tehnoloģiju institūta vadītāju, profesoru Dmitriju Babarikinu, 2011. gada rudenī un ziemā Centrāltirgus Sakņu paviljonā tika organizētas konsultāciju dienas par veselīgu uzturu un to saistītiem jautājumiem. «Paaugstināta asinsspiediena mēneša» ietvaros šā gada 30.aprīlī, sadarbībā ar pacientu biedrību ParSirdi.lv, Sakņu paviljonā tiks rīkota kampaņa «Izmēri asinsspiedienu, nosaki riskus!». Tās ietvaros tirgotāji un pircēji tiks aicināti sekot līdzi savai sirds veselībai.

Lai aktualizētu sabiedrības veselības nozīmi, kā arī informētu speciālistus un iedzīvotājus par sabiedrības veselības programmām, pasākumiem un aktivitātēm, 19.aprīlī, no plkst. 9.30 līdz 15.20, Rīgas Kongresu namā notiks konference «Veselīgs rīdzinieks - veselā Rīgā. Sabiedrības veselība Rīgas pilsētā.» Konferencē savu pieredzi un skatījumu uz sabiedrības veselības jautājumiem un veselīgas pilsētas veidošanu caur savas nozares prizmu paudīs Rīgas pašvaldības struktūru pārstāvji, veselības un ekonomikas nozares eksperti, nevalstisko organizāciju un iedzīvotāju iniciatīvas grupu pārstāvji.

0 Komentāri