Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kas ir osteopātija?

  • Raksts
  • Foto
Foto: Publicitātes foto

«Ārsta mērķis ir atrast veselību, jo slimību katrs var atrast,» A. T. Still

MFD Veselības centra «Pārdaugava» fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste, osteopāte Baiba Smilškalne stāsta par alternatīvās medicīnas metodes - osteopātijas specifiku:

«Osteopātija pamatojas uz cilvēka organismu kā vienotu veselumu, kur struktūra (anatomija) un funkcija (fizioloģija) savstarpēji ir saistītas. Osteopātiskā terapija savā būtībā ir triju noteicošo principu sintēze: ķermenis-gars-dvēsele, pašārstējošo spēju aktivizācija un audu struktūras un funkcijas nesaraujamā vienotā saikne. Tādējādi, osteopātija ārstē nevis slimību, bet cilvēku, cīnās nevis ar simptomiem, bet meklē pataloģiju un novērš to.

Osteopātiskā medicīna palīdz jebkurā vecumā no apaugļotas olšūnas stadijas un bērna piedzimšanas, līdz pat sirmam vecumam. Tradicionāli ir pieņemts, ka osteopātisko ārstēšanu izmanto pie mugurkaulāja saslimšanām, dažādu etioloģiju galvas sāpēm, taču šī sfēra ir daudz plašāka. To plaši pielieto neiroloģijā, ortopēdijā un traumatoloģijā, sporta medicīnā, dzemdniecībā un ginekoloģijā, neonatoloģijā, pediatrijā, iekšķīgo slimību ārstēšanā u.c., kā arī kā alternatīvu hormonterapijai un pie ķirurģiska rakstura problēmām. Osteopātija un tradicionālā medicīna papildina viena otru. Pie efektīvas metodikas tā palīdz noņemt gan akūtas, gan hroniskas sāpes, pacientam ir iespējams samazināt ārstniecisko preparātu devas vai pat neizmantot tos. Osteopātiskai medicīnai ir arī ļoti nozīmīga loma slimību profilaksē.

Osteopāta pamatinstruments – «jūtošie, domājošie, redzošie» pirksti, kas kopā ar anatomijas, biomehānikas, fizioloģijas un citu zinātnisko disciplīnu dziļām zināšanām palīdz sameklēt zaudēto veselību, noteikt slēptos sākotnējos saslimšanas iemeslus un, minimāli iedarbojoties, pateikt organismam priekšā savu iekšējo resursu efektīvas realizēšanas ceļus. Osteopātijā tiek pielietotas «maigo roku» pieskārienu tehnikas un ļoti viegla, bieži pat maz ievērojama audu kustība. Osteopātiskā terapija ir droša, jo osteopāts izmanto tehnikas, kas ir fizioloģisko barjeru robežās, tādējādi izslēdzot jebkādu agresīvu darbību.

Osteopātijas priekšrocības:

  • vispusēja pieeja organismam,
  • nenotiek ķirurģiska iejaukšanās,
  • drošība,
  • zāļu lietošanas samazināšanās,
  • saīsinās ārstēšanas laiks,
  • ilgstošs ārstēšanas efekts.

Osteopātija labi saistās ar homeopātiju, adatu terapiju. Svarīgs osteopātijas turpinājums ir ārstnieciskā vingrošana, fizioterapijas nodarbības. Lai uzturētu organismu veselu, ir ieteicams veselīgs dzīvesveids, jāseko ārsta rekomendācijām, kā arī reizi pusgadā jāapmeklē ārsts-osteopāts.»

Osteopāta pirmreizējas konsultācijas cena MFD Veselības centrā «Pārdaugava» ir Ls 20.00, atkārtotas – Ls 15.00.

Laipni gaidīti MFD Veselības centrā «Pārdaugava»!

Adrese:

Rīga, Vienības gatve 109

Reģistratūras tālrunis:

67 13 13 16

Darba laiks:

Daba dienās: 8:00 - 20:00

Sestdienās: 9:00 - 15:00

Svētdienās: brīvs

Interneta adrese:

www.mfd-pardaugava.lv

http://www.facebook.com/mfd.lv

http://twitter.com/MFDLV

http://www.draugiem.lv/mfd/

MFD Veselības centrs «Pārdaugava» ir viena no mūsdienīgākajām medicīnas iestādēm Latvijā, kuras pamatvērtība ir katra pacienta veselība, individuāla pieeja un apkalpošana. Veselības centrā ir izveidots vesels komplekss, sistēma, lai pacients bez kavēšanās varētu pārbaudīt veselības stāvokli, veikt diagnostiku un saņemt norīkojumu ārstēšanai vai rehabilitācijai. Nekādu rindu un diagnostikas rezultātu gaidīšanu vairāku nedēļu garumā. Viss notiek ātri un profesionāli. Piesakot vizīti, gaidīšanas laiks nepārsniedz nedēļu.

MFD Veselības centrā «Pārdaugava» strādā vispieprasītākie speciālisti gan bērniem, gan pieaugušajiem, ir uzstādītas mūsdienīgākās diagnostikas iekārtas.

Rehabilitācijas iespēju dažādība ir viena no MFD Veselības centra «Pārdaugava» priekšrocībām. Veselības centrā ir pieejama fizikālā terapija, fizioterapija, masāža, bērnu vingrošana pēc Bobata metodes un plaši pazīstama rehabilitācijas metode pieaugušajiem - Slinga terapija.

* Apmaksāts reklāmas raksts

0 Komentāri